Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nellija Ločmele par «oligarhu lietu»: Nav vērts tik daudz vecās sarunas klausīties

Žurnāla «Ir» galvenā redaktore Nellija Ločmele, viesojoties Jāņa Skuteļa vadītajā raidījumā «Pusnakts šovs septiņos», pastāstīja – ir ļoti labi, ka sarunas nāca gaismā, taču ir jāstrādā pie jaunu slēpto darījumu apspriešanas ierakstīšanas.

«Es domāju, ka tā komisija [«oligarhu lietas» parlamentārās izmeklēšanas komisija] jau, protams, nav kaut kāds izšķirošais instruments no kā viss būs atkarīgs. Piemēram, es kā žurnālists visvairāk tagad ceru, ka no tās komisijas labums varētu būt, ka īstenībā ar katru dienu arvien vairāk kaut ko vēl uzzinām. [..]

Bet ja tā nopietni, tad es personīgi uzskatu - nav tur vērts tik daudz vecās sarunas klausīties. Es ļoti ceru, ka KNAB tagad ieraksta jaunas sarunas. [..] Tā būtība bija vienkārša. Mums ir amatpersonas, kurām pieder slēpti uzņēmumi, kuras politika izmanto, lai balstītu savu slēpto uzņēmumu biznesu, pie reizes avīzēs vai citos medijos izskalo cilvēkiem smadzenes, lai atkal tiku ievēlēti un varētu šo riteni turpināt,» sarunā ar Skuteli pastāstīja Ločmele.

Kā zināms, jūlija beigās iznāca žurnāla «Ir» izdevums, kurā apkopots viesnīcā «Rīdzene» notikušo tā dēvēto «oligarhu sarunu» saturs – skandālā iesaistīts Ainārs Šlesers, Aivars Lembergs un citas ietekmīgas amatpersonas.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) no 2009. gada līdz 2011. gadam veica šo sarunu noklausīšanos un izmantoja tās par pamatu tā dēvētajai «oligarhu lietai». Pērn šī krimināllieta tika izbeigta, pat nenosūtot to uz tiesu.