Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par cigarešu kontrabandu personu grupā aizturēti pieci vīrieši

Šā gada 9. septembrī Valsts robežsardzes amatpersonas Daugavpils novadā par cigarešu kontrabandu aizturēja piecu personu grupu, tajā skaitā vīrieti, kurš jau ir rūdīts likumpārkāpējs un cigarešu kontrabandā pieķerts ne pirmo reizi, portālu «Apollo» informēja Valsts robežsardzes pārstāvji. 

Naktī no piektdienas uz sestdienu, pārbaudot operatīvo informāciju, Tabores pagastā robežsargi apturēja automašīnu «Toyota Corolla», kurā pārvietojās pieci Latvijas pilsoņi. Atpazīstot automašīnas vadītāju vaigā, robežsargi lūdza viņam uzrādīt dokumentus, taču vīrietis ignorēja robežsargu likumīgās prasības un aizbrauca no notikuma vietas. Reaģējot uz vadītāja neapkļaušanos, robežsargi uzsāka vajāšanu un drīz vien konstatēja, ka 1998. gadā dzimušā vīrieša vadītā automašīna ir iekļuvusi ceļu satiksmes negadījumā.

Netālu no automašīnas tika konstatēts melnā polietilēna plēvē ietīts iepakojums, turklāt notikuma vietā aizturētais automašīnas vadītājs atzinās, ka kontrabandas cigaretes atrodas arī transportlīdzekļa bagāžas nodalījumā.

Iesaistot kinologu ar dienesta suni, robežsargi turpināja aizturētā vīrieša līdzdalībnieku meklēšanas un vajāšanas pasākumus, kā rezultātā Tabores pagastā kādā vasarnīcu kooperatīvā visi četri aizbēgušie likumpārkāpēji – 1995., divi 1996. un 1998.gadā dzimušie vīrieši tika notverti.

Kopumā robežsargi izņēma 30 000 cigaretes „Премьер» ar Baltkrievijas akcīzes markām aptuveni 4 800 eiro vērtībā.

Jāatzīmē, ka 1998. gadā dzimušais vīrietis – automašīnas vadītājs, kā arī viņa līdzdalībnieki vairākkārtīgi pieķerti atrodamies pierobežas joslā bez speciālajām caurlaidēm, turklāt saistībā ar cigarešu kontrabandu vīrietis likumsargu redzes lokā nonācis jau trešo reizi, proti, 2015. gadā cigarešu kontrabandā viņu pieķēra Valsts ieņēmumu dienesta muitas amatpersonas, savukārt pavisam nesen, 28. augustā, vīrieti aizturēja robežsargi Demenes pagastā un pret viņu un vēl diviem līdzdalībniekiem par kontrabandu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās uzsāka kriminālprocesu.

Šoreiz automašīnas vadītājam par ļaunprātīgu nepakļaušanos robežsargu likumīgajām prasībām pēc LAPK 175. panta sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols, kas pēc piekritības nosūtīts Daugavpils tiesai, savukārt pret visiem pieciem Latvijas pilsoņiem par cigarešu kontrabandu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās uzsākts kriminālprocess.

Likumpārkāpēji, krimināllietas materiāli un lietiskie pierādījumi tālāko procesuālo darbību veikšanai nodoti Valsts ieņēmumu dienesta Muitas policijas pārvaldes amatpersonām.