Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vecrīgā izcēlies masveida kautiņš; piemēro bargu sodu diviem tūristiem

Pagājušajā nedēļas nogalē dažas minūtes pirms trijiem naktī ļaužu pārpilnajās Vecrīgas ielās izcēlies vēl nebijis masveida kautiņš, otrdienas vakarā vēstīja raidījums «Degpunktā».

Kad ziņa par notiekošo sasniegusi kārtības sargus, pa vecpilsētas bruģi jau vārtījušies vairāki tūristi, atpūtnieki un tuvējo kafejnīcu apsargi, kas domājams, centušies pārtraukt dūru vicināšanu.

Uzreiz notikuma vietai pieslēdzās Rīgas pašvaldības policijas videonovērošanas centrs, lai novērtētu situāciju, un ieraugot kautiņu, bija skaidrs, ka ar vienu ekipāžu nepietiks, līdz ar to uz notikuma vietu tika nosūtītas visas Vecrīgā un tās apkārtnē esošās ekipāžas.

Tomēr pat policistu klātbūtnē pūlis nespēja nomierināties, un policistiem nācās likt lietā spēku un stekus.

Pirmā ekipāža uzreiz ķērās pie darba, lai mēģinātu izšķirt notiekošo konfliktu. Vēlāk konflikta izšķiršanā iesaistījās vēl otra ekipāža, jo ar pirmajiem trim policijas darbiniekiem nebija gana, lai nomierinatu visas konfliktā iesaistītās puses.

Izkliedējot pūli, atklājies, ka skaļākie un bravūrīgākie dūru vicinātāji ir vairāki ārvalstnieki, kuri drīz vien saslēgti rokudzelžos. Rezultātā tika aizturēti divi Lielbritānijas pilsoņi, kuri arī policijas darbinieku klātbūtnē joprojām mēģināja kauties ar apkārtējiem, tostarp, mēģināja arī sist policijas darbiniekiem.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā atklāja, ka notikuma vietā apskatot cietušos, secināts, ka diviem no viņiem tālāk jādodas uz slimnīcu. Savukārt aizturētie huligāni no policijas iecirkņa atbrīvoti tikai pēc naudas soda apmaksas. Katram no tūristiem par pārkāpumu pienācās 400 eiro liela soda nauda.

Pēc neoficiālas informācijas tapis zināms, ka kautiņš, brīdi pirms par to uzzinājuši policisti, sācies vienā no blakus esošajām atpūtas vietām, kuras apsardzes darbinieki centušies no telpām padzīt sešus krietni pār mēru apreibušus tūristus no Lielbritānijas.