Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vaira Vīķe-Freiberga atminas laiku, kad bija viena no bēgļiem

Bijusī Latvijas prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, kura valsti vadīja no 1999. līdz 2007. gadam, intervijā atklāti pastāstījusi par savas ģimenes bēgļu gaitām un šī laika smagajiem pārdzīvojumiem.

Žurnālam «Ieva» 1937. gadā dzimusī politiķe atklāja, ka viņai bija seši gadi, kad ģimene pameta Rīgu, bet jau septiņu gadu vecumā vecāki ar bērniem pameta Liepāju, lai bēgtu no Latvijas.

«Manā bērnībā, kad devāmies bēgļu gaitās, mums nebija, kur meklēt palīdzību. Bumbas krita uz galvas, drupas visapkārt, ielenkumi. Zaldāti izdalīja zirņu putru zaldātu katliņos, bet neko vairāk nevienam nevarējām prasīt.

Man septiņu gadu vecumā bija tāds brīdis, kad likās, ka es vairs nevaru turpināt dzīvot. Mana māsiņa tikko bija nomirusi, un es biju gatava viņai sekot. Tad notika brīnums, un es sapratu - nē, ir jāiet uz priekšu, soli pa solim. Tas ir grūti, bet citas izvēles nav,» atminas Vīķe-Freiberga.

Kā zināms, bijusī prezidente šī gada 1. decembrī svinēs savu 80.dzimšanas dienu.