Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atvadīšanās no Trešās atmodas aktīvista Pupura notiks piektdien

Atvadīšanās no mūžībā aizgājušā Trešās atmodas laika aktīvista Konstantīna Pupura notiks piektdien, 15.septembrī, aģentūru LETA informēja nacionālās apvienības «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK pārstāve Sanita Dika-Bokmeldere.

Pieminēt un atdot pēdējo godu Pupuram būs iespējams no plkst.12 Rīgas Svētā Pētera baznīcā, kurā atvadu dievkalpojums sāksies plkst.14. Plkst.16 notiks Pupura guldīšana zemes klēpī Rīgas 1.Meža kapos.

Kā atgādināja Dika-Bokmeldere, 9.septembra vakarā pāragri un negaidīti mūžībā devās nacionālās apvienības aktīvs biedrs, atmodas aktīvistu grupas «Helsinki-86» viens no ievērojamākiem biedriem un nesalaužams Latvijas patriots.

«Pupuru mēs atceramies kā cilvēku, kurš 1988.gada 14.jūnijā uzdrošinājās kļūt par pirmo, kurš Padomju okupācijas laikā publiski pacēla sarkanbaltsarkano karogu un iznesa to cauri Rīgai,» sacīja nacionālās apvienības pārstāve.

Pupurs bija politologs, vēsturnieks un valodnieks, kā arī Latviešu virsnieku apvienības biedrs. No 1987.gada Pupurs aktīvi darbojās Vides Aizsardzības klubā. 1987.gada 14.jūnijā kopā ar «Helsinki-86» grupas biedriem piedalījās pirmajā pretpadomju demonstrācijā Rīgā pie Brīvības pieminekļa. Gada beigās oficiāli iestājās cilvēktiesību aizstāvības grupā «Helsinki-86».

2010.gadā Pupurs iestājās nacionālajā apvienībā. 2010.gadā kandidēja 10.Saeimas vēlēšanās no VL-TB/LNNK saraksta, turklāt gada beigās tika ievēlēts partijas valdē.

2011.gada maijā Pupurs uzsāka darbu Latvijas Jūras akadēmijā kā galvenais speciālists metodiķis, un sākot ar jaunu mācību semestri, arī kā lektors. Paralēli veica tulkošanas darbus angļu valodā, kā arī pildīja savus pienākumus partijā.

2011.gada 14.jūnijā Pupurs atkārtoja savu vēsturisko gājienu ar sarkanbaltsarkano karogu cauri Rīgai no Brīvības pieminekļa līdz Brāļu kapiem, lai vienotu latviešu tautu cīņai par tiesisku valsti. Konstantīns Pupurs bija studentu korporācijas «Fraternitas Lataviensis» biedrs.

Pupurs 1981.gadā absolvēja Rīgas 66.vidusskolu. No 1983. līdz 1986.gadam studēja Maskavas Vēstures un arhīva institūtā. Pēc tam iestājās Latvijas Valsts Universitātes Vēstures un Filozofijas fakultātē, bet studijas pārtrauca, jo 1988.gadā tika izraidīts no PSRS.

1992.gadā viņš atsāka studijas Latvijas Universitātē. 1999. gadā ieguva bakalaura grādu vēsturē Masačūsetsas Universitātē Bostonā, savukārt 2003.gadā ar maģistra grādu absolvēja Londonas Ekonomikas un Politisko zinātņu augstskolu.