Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ES un Krievijas attiecības var strauji pasliktināties kāda pārpratuma dēļ

Pastāv liels risks, ka Eiropas savienības (ES) un Krievijas attiecības var strauji pasliktināties kāda pārpratuma dēļ, ceturtdien notikušajā diskusijā «Rietumi un Krievija: Eiroatlantiskās drošības ainavas maiņa?» norādīja Krievijas Starptautisko attiecību padomes programmu direktors Ivans Timofejevs.

Ir saprotams, ka NATO šobrīd jūt bailes no Krievijas saistībā ar militārajām mācībām «Zapad 2017», taču ir būtiski saprast, ka Krievijai ir bail no NATO, pauda Timofejevs.

Savukārt ASV Vācijas Maršala fonda vecākais drošības un aizsardzības komitejas loceklis Bruno Lete norādīja, ka Eiropa no vienas puses grib atbildēt uz provokāciju, taču no otras - tā arī vēlas veidot pilnvērtīgu dialogu ar Krieviju.

Lete arī piebilda, ka patlaban spēkā esošās starptautiskās vienošanās ir novecojušas, ņemot vērā situāciju Ukrainā, tādēļ ir nepieciešams strādāt pie jaunu vienošanos izstrādes.

Timofejevs gan norādīja, ka patlaban nav iespējams izveidot tādas starptautiskās vienošanās kā 1990. vai 1999. gadā, jo ir nepieciešams sākt ar maziem soļiem, kā, piemēram, ieroču tirgošanas sakārtošana.

Lete arī norādīja, ka, sabrūkot PSRS, Krievijai bija visas iespējas kļūt par lielvaru, taču patlaban Krievija meklē tikai spēku un ietekmi, kas nes labumu šauram, prezidentam pietuvinātu, cilvēku lokam.

Diskusijas noslēgumā tās moderators, Latvijas Ārpolitikas institūta pētnieks un direktors Andris Sprūds norādīja, ka, ņemot vērā pašreizējo situāciju, ir iespējams, ka pēc 20 gadiem cilvēki atskatīsies uz šo laiku kā uz «vecajām labajām dienām».