Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

OCTA sistēmas darbības 20 gados Latvijā atlīdzībās izmaksāti vairāk nekā 556 miljoni eiro

Latvijā transportlīdzekļu īpašnieku obligātās civiltiesiskās atbildības (OCTA) apdrošināšanas sistēmas darbības laikā atlīdzībās izmaksāti vairāk nekā 556 miljoni eiro, aģentūrai LETA pavēstīja Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojā (LTAB).

Birojā norādīja, ka OCTA sistēma Latvijā sāka darboties 1997.gada 1.septembrī un līdz šā gada 1.septembrim, proti, 20 gadu laikā, apdrošināšanas sabiedrības un LTAB kopā atlīdzībās izmaksājušas vairāk nekā 556 miljonus eiro.

Tostarp lielākā daļa atlīdzību izmaksāti par transportlīdzekļa bojājumiem, bojāeju un evakuācijas izdevumiem. «Ja OCTA sistēmas sākumposmā šī zaudējumu pozīcija veidoja vairāk nekā 95% no visām izmaksātajām atlīdzībām, tad vairākos pēdējos gados tā vairs nepārsniedz 80%,» piebilda LTAB valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins.

Viņš arī atzīmēja, ka pēdējos gados daudz lielāks atlīdzību īpatsvars tiek izmaksāts par personai nodarītajiem zaudējumiem, kā arī kompensācijās valstij un pašvaldībām. Tāpat aizvien lielāka daļa atlīdzību tiek izmaksāta par nemateriālajiem zaudējumiem.

LTAB nodrošina OCTA apdrošināšanas sekmīgu darbību valstī. OCTA sistēm Latvijā tika ieviesta 1997.gadā, lai nodrošinātu ceļu satiksmes negadījumā cietušo trešo personu interešu aizsardzību. Sākotnēji birojs darbojās Finanšu ministrijas pakļautībā, bet kopš 2004.gada tā ir neatkarīga institūcija. Latvijā OCTA apdrošināšanu piedāvā 10 risku apdrošināšanas kompānijas.