Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Eiropas Savienība paplašina Ziemeļkorejai noteiktās sankcijas

Pieaugot starptautiskās sabiedrības spiedienam pret Phenjanu tās ballistisko raķešu un kodolieroču programmu dēļ, Eiropas Savienība (ES) ceturtdien paplašinājusi Ziemeļkorejai noteiktās sankcijas.

Melnais saraksts paplašināts ar deviņām personām un četrām organizācijām, iekļaujot tajā arī valstij piederošo Ārējās tirdzniecības banku, atbilstoši sankcijām, kuras ANO izsludināja augustā - pēc tam, kad Phenjana bija izmēģinājusi ASV sasniegt spējīgo starpkontinentālo ballistisko raķeti.

ES lēmums ir saistīts ar sankcijām, kuras ANO Drošības padome apstiprināja augustā, bet nevis ar pēdējiem soļiem, kurus ANO panelis pieņēma pirmdien.

ES sankciju sarakstā tagad ir 103 indivīdi un 57 organizācijas.

ES ceturtdien apliecināja, ka sankcijas ir vērstas pret Ziemeļkorejas galvenajiem eksporta veidiem, arī akmeņogļu, dzelzsrūdas, jūras produktu, svina un svina rūdas eksportu.

Sankcijas vērstas pret Ziemeļkorejas «īstenoto ieroču kontrabandu, tās kopuzņēmumiem ar ārvalstu uzņēmumiem, bankām un tās spēju gūt ienākumus un piekļūt starptautiskajai finanšu sistēmai».

ES līdzās ANO sankcijām arī gatavo pati savas sankcijas, kas varētu ietvert aizliegumu pārdot Ziemeļkorejai luksuspreces, kā arī sankcijas pret valsts vadību, arī pret diktatoru Kimu Čenunu.