Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Itālijā pieaug seksa tirdzniecības upuru skaits no Nigērijas

13 gadus jaunas meitenes no Nigērijas arvien biežāk tiek sūtītas uz Itāliju, lai strādātu kā ielu prostitūtas, saskaņā ar ekspertu atklāto, vēsta «The Telegraph». 

Meitenēm tiek apsolīts auklīšu vai frizieru darbs, bet ierodoties Itālijā, tās attopas, strādājot uz ielas un pārdodot sevi par nieka 10 eiro.

Pusaudžu meitenes un jaunas sievietes, kuras sēž uz alus kastēm vai lētiem plastmasas krēsliem ir ierasts skats Itālijas lielāko pilsētu nomalēs un pat uz valsts ceļiem tādās vietās kā Toskāna un Umbrija.

Nigērieši patlaban ir lielākā nacionalitāte, kas šķērso Vidusjūru laivās no Lībijas, un daudzi no migrantiem ir meitenes vai jaunas sievietes, kuras paredzētas seksa tirdzniecībai.

No 100 000 migrantiem, kas šogad tika izglābti jūrā un atvesti uz Itāliju, 15 % bija tieši nigērieši.

«Šeit uz ielām ir nepilngadīgas meitenes vecumā no 13-15 gadiem. Viņas ir tik jaunas un izdzīvo tik briesmīgu pieredzi,» norāda seksa tirdzniecības eksperte un grāmatas «Vergu tirgotāji» autore Anna Pozi.

«Viņas nāk no ļoti trūcīgām ģimenēm. Daudzas no viņām nav gājušas skolā un ir analfabētes. Viņas sapņo par labāku dzīvi Eiropā un redz Itāliju kā paradīzi. Viņas kļūst arvien jaunākas un jaunākas,» norāda autore, kura ceļojusi pa Nigēriju, lai pētītu tirdzniecības tīklus.

Daudzām no viņām ir tikai aptuvena nojausma, kur viņas dodas, bet lielākās raizes ir, - kā šķērsot «ļoti platu upi», - ar ko viņas domā Vidusjūru.

Tiek lēsts, ka 80% nigēriešu meiteņu un sieviešu, kuras dodas uz Itāliju, tiek ierautas seksa tirzniecībā.

Kad viņas ierodas Itālijā, tiek paziņots, ka tām jāsamaksā 30 000 eiro, lai atgūtu savu brīvību.

Saskaņā ar Starptautiskās migrācijas organizācijas datiem, pēdējo trīs gadu laikā ir vērojams gandrīz 600 % seksa tirdzniecības upuru skaita pieaugums, kas ierodas Itālijā pa jūru.

2014. gadā Itāliju sasniedza vien 1500 nigēriešu meitenes un jaunas sievietes. Šis skaitlis ir dramatiski pieaudzis līdz 11 000 sievietēm 2016. gadā.