Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgas mikrorajonu realitāte: Iereibuši jaunieši streipuļo un vemj

14. septembrī īsi pirms pulksten 20.30 Rīgas pašvaldības policijas Ziemeļu pārvaldes darbinieki saņēma informāciju par četriem manāmi iereibušiem jauniešiem Augusta Deglava ielā, portāls «Apollo» uzzināja policijā. 

Apsekojot norādīto teritoriju, uz betona konstrukcijām pamanīti divi jaunieši un divas jaunietes. Divi no viņiem sēdēja tupus un vēma. No visām personām bija jūtama spēcīga alkoholam raksturīgā smaka. Pārējie divi atzinās, ka pirms tam iegādājušies trīs 1,5 l «Fizz» alkoholiskos kokteiļus, kurus sadalījuši uz visiem.

Izsaukti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki, kuri nolēma vienu jaunieti hospitalizēt.

Vienlaikus veikta personas datu pārbaude, kuras laikā konstatēts, ka trīs jaunieši ir nepilngadīgi, turklāt viens viņiem - izsludināts meklēšanā kā bezvēsts pazudušais.

Pārrunu laikā pilngadīgais jaunietis atzinās, ka tieši viņš nopircis alkoholiskos kokteiļus netālu esošajā veikalā. Puisim sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par nepilngadīgo novešanu līdz dzērumam.

Informācija par meklēšanā izsludināto jaunieti nodota Valsts policijai, kuras darbinieki lūdza puisi nogādāt dzīvesvietā. Jaunietis nodots mātei, kura skaidroja, ka veiks audzinoša rakstura pārrunas, taču atzina, ka neskatoties uz aizliegumiem puisis regulāri klaiņo. Arī pārējie divi jaunieši pēc lietvedības nodrošināšanas nogādāti dzīvesvietās.

Dažas stundas vēlāk Rīgas pašvaldības policijas Ziemeļu pārvaldes darbinieki, patrulējot Sarkandaugavā, pamanīja kādu meiteni, kura streipuļoja pa ceļa braucamo daļu. Meitene, ieraugot policijas operatīvo transportlīdzekli, strauji izmainīja iešanas virzienu.

Policisti pusaudzi apturēja un konstatēja, ka viņa ir vien 14 gadus veca. Tāpat noskaidrots, ka meitene jau iepriekš nonākusi policijas redzeslokā. Pieņemts lēmums pārkāpēju nogādāt dežūrdaļā apstākļu noskaidrošanai.

Tuvojoties dežūrdaļai, meitene kļuva agresīva un mēģināja izsist policijas automašīnai logu, kliedzot, ka negrib doties uz iecirkni. Lai pārliecinātos par pusaudzes veselības stāvokli, izsaukti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki.

Meitene arī pret mediķiem izturējās agresīvi, kategoriski atsakoties no medicīniskās apskates. Veikta alkohola koncentrācijas pārbaude, kuras laikā konstatēts, ka viņa ir 2,55 promiļu reibumā.

Policisti centās sazvanīt pārkāpējas māti, lai informētu par radušos situāciju, taču uz telefona zvaniem sieviete neatbildēja. Pēc lietvedības nodrošināšanas pusaudze nogādāta dzīvesvietā, kur izdevās viņas māti sastapt. Arī vecāku klātbūtnē meitene izturējās agresīvi un pat mēģināja vairākkārtīgi iesist policistiem.

Abos gadījumos uzsāktas administratīvās pārkāpuma lietas, kuru laikā tiks vērtēta gan nepilngadīgo jauniešu, gan viņu vecāku atbildība.