Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zolitūdē sievieti pārbiedē bruņoti vīrieši maskās

Kāda LNT raidījuma «Degpunktā» skatītāja piedzīvojusi filmu cienīgu skatu – bruņoti vīri maskās bez paskaidrojumiem ielenc viņas māju un apkārtnes teritoriju. Sievietei bijis skaidrs, ka visticamāk viņai briesmas nedraud un aiz maskām neslēpjas noziedznieki, tomēr no galvas nepazuda doma – ja nu tā tomēr nav.

Kāds darba dienas noslēgums Zolitūdes iedzīvotājai Zanei paliks atmiņā uz ilgu laiku. Pēc ilgstošas stāvvietas meklēšanas pie savas mājas Priedaines ielā, sieviete iekļuvusi specvienības operācijas epicentrā.

«Priekšā stāv busiņš. Iekšā kaut kādi veči. Nevar saprast – brauks prom vai nē,» Zane nolēmusi, kad autobuss aizbrauks, viņa apstāsies tā vietā. Tomēr spēkrata šoferis prom braukt netaisījies.

«Kaut kādi nenormālie bļāvieni. Vīriešu balsis. Pēkšņi redzu, ka priekšā ir mašīna, kur ir cilvēki maskās ar automātiem, kas pavērsti pa perimetru uz apkārtējiem un viens guļ uz trotuāra. Skaidrs, ka kaut kas tur notiek. Visas izejas bija nobloķētas ar mašīnām,» stāsta iedzīvotāja.

Ko šādā brīdī darīt sieviete nezinājusi. «Pilns ar vīriem maskās un automātiem. Viņi te kursē. Tad to vīrieti piecēla. Viņš ilgstoši stāvēja ar aizmugurē aizlauztām rokām. Vēl nesapratu, kas tur notiek. Sajutos ļoti nedroši. Tu jau nezini. Tas izskatās pēc vienības, bet nav jau garantijas,» stāsta Zane. «Es kā mierīgais iedzīvotājs sajutos stipri neforši.»

Pēc pāris minūtēm lielākā daļa no mikroautobusiem aizbrauca. Tad Zane nolēma izkāpt no mašīnas un uzsāka sarunu ar vienu no sētā esošajiem vīriešiem.

Viņš sievietei uzrādījis dokumentus un paskaidrojis, ka tikko notikusi bīstama noziedznieka aizturēšana. Zane izklāstījusi savas nepatīkamās izjūtas un saņēma no kunga atvainošanos.

Kā rīkoties līdzīgās situācijās droši vien nav īsti skaidrs nevienam. Arī Valsts policija nedēļas laikā nespēja rast atbildi uz šo jautājumu.