Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Karalienei Elizabetei II ir slepena runa gadījumam, ja sāktos Trešais pasaules karš

Anglijas karalienei Elizabetei II ir runas manuskripts gadījumam, ja sāktos Trešais pasaules karš, vēsta izdevums «Mirror».

Runa sarakstīta Aukstā kara laikā 1983. gadā, bet var tikt attiecināta arī uz mūsdienām. Pēc ziņām par to, ka Ziemeļkorejas ballistiskās raķetes varētu sasniegt ASV un Lielbritāniju, ir piedodami prātot par to, ka katastrofa ir nenovēršama.

Tas vairs nav pārsteigums, ka »«pastardienas pulkstenis» ir teju bez divām minūtēm pusnakts.

«Tagad atkal šīs kara šausmas izplatās pa pasauli un mūsu drosmīgajai zemei jāsagatavojas, lai to pārdzīvotu,» runas sākumā teiktu karaliene.

«Es nekad neesmu varējusi aizmirst skumjas un lepnumu, ko jutu, kad mēs ar māsu klausījāmies mūsu tēva [karaļa Džordža VI] iedvesmojošos vārdus liktenīgā 1939. gada dienā [sākoties Otrajam pasaules karam]. Ne uz mirklī nebiju iedomājusies, ka šis šausmīgais pienākums kādā dienā «kritīs arī uz mani»».

«Bet lai kādas šausmas mūs sagaida, īpašības, kas palīdzēja to pārdzīvot jau divreiz šajā gadsmitā, vēlriez būs mūsu spēks.»

Karaliene pievienotu arī personisku piezīmi runai, piebilstot: «Es un mans vīrs dalāmies bailēs, ko jūtam par dēliem un meitām, vīriem un brāļiem, kuri ir pametuši mūs, lai kalpotu valstij.» Viņa arī pieminētu savu dēlu princi Endrjū, kurš 1983. gadā dienēja Jūras kara flotē.

«Ja ģimenes paliks vienotas un apņēmīgas, sniedzot patvērumu tiem, kuri dzīvo vieni un ir neaizsargāti, mūsu valsts izdzīvos un netiks salauzta.»

Runas noslēgums būtu vienkāršs. «Kopīgiem spēkiem cīnīsimies pret ļaunumu, lūdzot par mūsu tautu un labas gribas cilvēkiem, lai kur tie būtu. Lai Dievs jūs svētī!»