Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ziemeļkoreja sola pabeigt kodolieroču programmu, neraugoties uz sankcijām

Ziemeļkorejas vadītājs Kims Čenuns sestdien solīja pabeigt šīs valsts kodolieroču programmu, neraugoties uz pastiprinātām sankcijām pret Phenjanu.

Kims sacīja, ka Ziemeļkorejas ieroču attīstības galīgais mērķis ir panākt «reālu spēku līdzsvaru» ar ASV.

Kims arī teica, ka piektdien notikušais vidēja darbības rādiusa ballistiskās raķetes «Hwasong-12» izmēģinājums, to raidot pāri Japānai, ir bijis veiksmīgs un palielinājis Ziemeļkorejas «kodolspēku kaujas spēju», vēstīja Ziemeļkorejas ziņu aģentūra KCNA.

KCNA pārraidīja Kima izteikumus dienu pēc tam, kad ASV un Dienvidkorejas armijas konstatēja šīs raķetes palaišanu no Phenjanas apkārtnes.

Raķete pirms nokrišanas Klusā okeāna ziemeļos nolidoja 3700 kilometrus. Tas ir lielākais attālums, kas nolidots Ziemeļkorejas ballistisko raķešu izmēģinājumos.

Raķetes nolidotais attālums bija pietiekams, lai tā varētu sasniegt ASV piederošo Klusā okeāna salu Guamu, kuru no Ziemeļkorejas šķir 3400 kilometru.

Ziemeļkoreja ir apstiprinājusi, ka izmēģinātā raķete bija «Hwasong-12». Šī modeļa raķete tika izmēģināta arī 29. augustā, to raidot pāri Japānas teritorijai.

Kims pauda lielu gandarījumu par piektdien notikušo izmēģinājumu, kurā esot pārbaudīta raķetes «kaujas efektivitāte un uzticamība», un par veiksmi centienos palielināt tās jaudu.

Kims sacīja, ka valsts par spīti «neierobežotām» starptautiskām sankcijām ir gandrīz pabeigusi savu kodolieroču spēku veidošanu, un aicināja pielikt «visas valsts pūles», lai sasniegtu šo mērķi un panāktu «spēju nukleāram pretuzbrukumam, ar kuru ASV nespētu tikt galā».

«Kā ir atzinusi visa pasaule, mēs esam panākuši visus šos sasniegumus par spīti ANO sankcijām, kuras ir ilgušas desmitiem gadu,» sacīja Kims.

Kims teica, ka valsts galīgais mērķis ir «nodibināt reālu spēku līdzsvaru ar ASV un panākt, lai ASV valdītāji neiedrošināto runāt par militāru variantu Korejas Tautas Demokrātiskajai Republikai (KTDR)».