Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par pārdesmit tūkstošu eiro nodokļu nenomaksāšanu uzņēmējam piespriež cietumsodu

Rīgas apgabaltiesa kādam uzņēmējam par nodokļu nenomaksāšanu 25 593 eiro apmērā piespriedusi cietumsodu.

Kā aģentūra LETA noskaidroja prokuratūrā, saskaņā ar apsūdzību kādas kapitālsabiedrības valdes priekšsēdētājs, organizējot un veicot saimniecisko darbību kapitālsabiedrības vārdā, laikā no 2012. gada 1. janvāra līdz 2012. gada 31. decembrim nepamatoti iekļāvis viņa pārstāvētās kapitālsabiedrības pievienotās vērtības nodokļa (PVN) deklarācijās un to pielikumos dokumentu par nenotikušajiem darījumiem, nepareizi aprēķinājis valsts budžetā maksājamo nodokli un likumā noteiktā termiņā neiemaksājis valsts budžetā pareizi aprēķinātās PVN summas.

Prokuratūra uzskata, ka tādējādi apsūdzētais izvairījis no PVN nomaksas, kas izpaudusies kā ar PVN apliekamā objekta nelikumīga samazināšana, kā rezultātā valstij nodarīti zaudējumi 25 593 eiro apmērā.

Izskatot lietu pirmajā instancē, Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesa apsūdzēto par izvairīšanos no PVN nomaksas, nodarot valstij zaudējumus lielā apmērā, sodīja ar piespiedu darbu uz 270 stundām.

Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras virsprokurors par minēto sodu iesniedza apelācijas protestu.

Apelācijas instances tiesa nosprieda apmierināt virsprokurora iesniegto protestu, atcelt pirmās instances tiesas spriedumu daļā par sodu un noteikt apsūdzētajam brīvības atņemšanu uz četriem mēnešiem, atņemot tiesības veikt uzņēmējdarbību uz diviem gadiem.