Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Francijas policija brīdinājusi par jauna veida terorisma draudiem Eiropā

Teroristi varētu veikt jauna veida teroraktus Eiropā. To vidū varētu būt uzbrukumi vilcieniem, pārtikas produktu apzināta saindēšana, kā arī tīša mežu dedzināšana, teikts Francijas Nacionālās policijas Galvenas pārvaldes ziņojumā, raksta laikraksts «Le Parisien».

Policijas rīcībā nonākuši islāmistu propagandas materiāli, kuros teroristu sekotāji aicināti «iekarot neticīgo uzticību, slēpjot savus radikālos uzskatus», un pēc tam veikt teroraktus. Pēc policistu viedokļa, tas aicina džihādistus veikt individuālus uzbrukumus.

Francijas Nacionālās policijas Galvenā pārvalde brīdina, ka draudi jāuztver ļoti nopietni, it īpaši saistībā ar jauno mācību gadu skolās un universitātēs visā Eiropā.

Tiesībsargājošās iestādes aicinājušas valdības īpašu uzmanību pievērst dzelzceļiem, kā arī mācību iestāžu vadītājiem jāpievērš uzmanību dažādu preču vai citas svarīgas produkcijas zādzībām.

Policija aicinājusi kompānijas, kas izīrē automašīnas, vēl rūpīgāk pārbaudīt dokumentus cilvēkiem, kuri izīrē transportlīdzekļus.

Kopš gada sākuma Eiropā notikuši vairāki terorakti. Piektdien metro vagonā uzsprāga paštaisīts spridzeklis, kā rezultātā cieta 30 cilvēku. Augustā automašīna uzbrauca gājējiem Barselonā, un tad gāja bojā 13 cilvēki, bet cieta vairāk nekā 100 cilvēku. Abos gadījumos vainu uzņēmies teroristu grupējums «Islāma valsts».