Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgas zoodārzā iemidzināts skandalozais pašmāju lācis Bargais

Rīgas Zooloģiskajā dārzā šajā pavasarī tika iemidzināts lācis Bargais, kurš lielāko savas dzīves daļu pavadīja kādas mājas sētā  Ragaciemā, ziņo kanāla «LTV1» raidījums «4. studija».

Brūno lāču mūža ilgums ir aptuveni 30 gadi, bet Bargais no dzīves aizgāja 24 gadu vecumā.

«Lācis Bargais ir devies uz citiem medību laukiem, un šobrīd jau kādu laiku dzīvo tur. Šopavasar bija, patiesībā, ļoti slikti viņam, viņš bija stipri «iegājis sevī». [..] Šogad bija tā, ka viņš vispār nereaģēja ne uz ko, un arī tajā skaitā neēda ilgu laiku. Pašās beigās viņš tika iemidzināts,» stāsta zoodārza pārstāvis Māris Lielkalns.

Kā zināms, 2014. gada decembra sākumā uz Rīgas Zooloģisko dārzu no Aivara Ritenieka īpašuma Ragaciemā tika nogādāts nebrīvē turēts lācis.

Dzīvnieks, kuram saimnieks bija devis vārdu Bargais, šajā īpašumā nonāca, kad tas piedzima kādai cirka lācenei, bet cirka vadība nolēma viņu nepaturēt. Lāča turēšanai privātā īpašumā tolaik arī saņemta valsts iestāžu atļauja.

Pirmajos gados par lāci sūdzību nebija, tomēr vēlāk vietējie iedzīvotāji sāka sūdzēties gan pašvaldībai, gan citām atbildīgajām iestādēm, ka lācis, viņuprāt, apdraud apkārtējo drošību.

Uz īpašumu pēc sūdzību saņemšanas vairākkārt devās gan pašvaldības policija, gan Pārtikas un veterinārais dienests, gan Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieki. Pārbaužu laikā vairākkārtīgi konstatēts, ka dzīvniekam nebija atbilstošas platības, kur mitināties - bija arī dažādas ar drošību saistītas nepilnības, kas apdraudēja gan sabiedrību, gan pašu lāci. Proti, lāča būrim varēja piekļūt ikviens - tam nebija papildu nožogojuma, arī īpašuma teritorija nebija iežogota.