Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Fonds «1836» šī gada gājienus apkārt Latvijai noslēgs Rīgā

23.septembrī sāksies fonda «1836» rīkotais gājiens Rīgā, posmā Priedaine – Ziemeļblāzma, noslēdzot 2017. gada gājienu sezonu ar krāšņu koncertu Ziemeļblāzmā, portālam «Apollo» ziņo gājiena organizatori.

Latvijas simtgades svinību ietvaros fonds 1836 jau otro gadu aicina ikvienu doties nedēļas nogaļu pārgājienos apkārt Latvijai un šī gada gājienu sezonu ir ieplānojis noslēgt ar gājienu Rīgā. Sestdienas rītā pulcējoties Priedainē, lai dotos līdz fon Stricka villai, no kuras svētdienas rītā tiks uzsākts gājienu uz Ziemeļblāzmu.

Abu dienu gājieni ir sadalīti divu veidu ceļos – A un B ceļā, kuri piemēroti gan pieredzējušākiem gājējiem, gan tādiem, kuriem šis gājiens būs pirmais. Abos maršrutos būs iespējams aplūkot Rīgu no neierastāka rakursa – industriālas celtnes, arhitektūras pieminekļus, dabas ainavas un meža takas.

šeit

mājaslapā

Pirmās dienas noslēgumā būs kopīgas vakariņas un dejas ar grupu «Danči». Otrās dienas noslēgumā, pulksten 18.36 Ziemeļblāzmā norisināsies pārsteiguma koncerts ar dažādu Latvijā zināmu mūziķu piedalīšanos.

Gājiens top sadarbībā ar Rīgas Tūrisma Attīstības biroju.

Par godu Latvijas simtgadei fonds «1836» veido tūrisma maršrutu apkārt Latvijai, kas būs aptuveni 1836 kilometru garumā pa sauszemes robežu. Tūrisma ceļš «Aplido, apceļo, apmīļo Latviju!» plānots kā dāvana Latvijai un tās iedzīvotājiem valsts simtgadē. Tūrisma ceļš apkārt Latvijai sadalīts četros simboliskos posmos: Piejūras ceļš – no Nidas līdz Ainažiem, Ziemeļmeitas ceļš – no Ainažiem līdz Mārkalnei, Māras ceļš – no Mārkalnes līdz Demenei un Leišmalīte – no Demenes līdz Nidai. Leišmalītes posms ir 571 km garš un tā gājienus organizē Imanta Ziedoņa muzejs.