Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šmaukšanās ar pārtikas termiņiem: Lielbritānijā žurnālisti atklāj vistas gaļas piegādātāju pārkāpumus

Viens no lielākajiem vistas gaļas piegādātājiem Lielbritānijā pārtraucis savu darbību pēc tam, kad tika atklāta virkne veselības un drošības pārkāpumu, vēsta interneta medijs «Metro». 

Maskējusies žurnāliste strādājusi «2 Sisters Food Group», kas piegādā vistas gaļu «Tesco», «Marks & Spencer», «Aldi» un «Lidl», atklājusi, ka darbinieki vilto vistu nokaušanas datumus.

Saskaņā ar ITV un «The Guardian» izmeklējumiem, tika konstatēts, ka, iespējams, tiek sajaukta dažādu «vecumu» gaļa un mainīti svītru kodi uz gaļas kastēm. Tas viss var paildzināt «gaļas dzīvi plauktos».

Daži darbinieki arī sūdzējušies, ka gaļa, no kā veikali jau vienreiz atteikušies, tikusi pārpakota un nosūtīta uz veikaliem no jauna.

Kvalitātes nodrošināšanas darbinieki tāpat pastāstīja reportieriem, ka viņi jūtas ražošanas vadītāju iebiedēti un bažījas, ka varētu tikt atlaisti, ja mēģinātu ievērot pārtikas higiēnas normas.

Pēc izskanējušās informācijas, «Aldi», «Lidl», «Marks & Spencer» un «Tesco» paziņojuši, ka pārtrauks pirkt vistas gaļu no konkrētā piegādātāja.

Pārtikas Standartu aģentūra gan paziņojusi, ka nav konstatējusi pārkāpumus inspekcijas laikā uzņēmumā. Taču uzsvēra, ka turpinās pārbaudīt pierādījumus, un neatbilstības gadījumā, veiks nepieciešamās darbības attiecīgajā komercdarbības jomā, sadarbojoties ar vietējām varas iestādēm.