Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Drosmīgi un atklāti: Arī sievietes ar krūts vēža diagnozi ir skaistas

Oktobris par krūts veselības mēnesī ir pasludināts ne tikai Latvijā, bet arī citviet pasaulē, tieši tāpēc [s:55650] uzņēmusi drosmīgu foto sēriju ar nosaukumu «Mastektomija». 

«Mastektomijas» projekta ietvaros fotogrāfe uzņēmusi vairākus attēlus ar sievietēm, kurām diagnosticēts krūts vēzis. 14 sievietes, no kurām dažas joprojām saņem nepieciešamo ārstēšanu, piekritušas piedalīties atklātā fotosesijā, drosmīgi atrādot mastektomijas rētas.

Veidojot projektu, fotogrāfe Eimija Barvela iedvesmojusies no savas mammas Sjū, kurai krūts vēzis tika diagnosticēts 1993. gadā. Arī viņa pārcieta mastektomiju, kurai pēc tam sekoja radioterapija un ķīmijterapija. 2011. gadā vēzis atgriezās un 69 gadus vecā Sjū vēlreiz izcieta ķīmijterapiju, pēc kuras viņai izdevās izveseļoties pilnībā.

«Bija patiešām briesmīgi, kad manai mammai tika diagnosticēts krūts vēzis. Es vēlējos uzņemt šo projektu, lai vērstu uzmanību un parādītu sievietes, kuras ir skaistas arī bez krūtīm,» stāsta fotogrāfe Barvela. «Fotogrāfijas parāda, ka, neskatoties uz visu to, kam viņas gājušas cauri, šīs sievietes ir spēcīgas, laimīgas un seksīgas.»

Projekts veidots kā daļa no Lielbritānijas vēža pētniecības centra «Cancer Research UK» kampaņas «Stand Up Tu Cancer».