Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ANO: Šogad bēgļu gaitās devušies vēl divi miljoni cilvēku

Mjanmā, Dienvidsudānā, Sīrijā un citviet pasaulē notiekošo konfliktu, vardarbības un vajāšanu dēļ šogad bēgļu gaitās devušies vairāk nekā divi miljoni cilvēku, pirmdien pavēstīja ANO augstais komisārs bēgļu jautājumos Filipo Grandi.

2016.gada beigās visā pasaulē bija 65,6 miljoni cilvēku, kas bijuši spiesti pamest savas dzīvesvietas, un no viņiem 22,5 miljoni reģistrēti kā bēgļi.

Mudinot uz lielāku starptautisko sadarbību un atbalstu šīs krīzes risināšanas labā, Grandi īpaši izcēla pusmiljonu rohindžu musulmaņu bēgļus, kas kopš 25.augusta pametuši Mjanmu un ieradušies Bangladešā.

Šajā pat laika posmā 50 000 bēgļu devušies prom no Dienvidsudānas, bet 18 000 - no sadursmju rajoniem Centrālāfrikas Republikā, viņš piebilda.

«Visā pasaulē teju 1,2 miljoniem bēgļu ir nepieciešama izmitināšana jaunās dzīvesvietās,» sacīja Grandi, paužot bažas, ka šogad atbilstoši prognozēm «būs pieejamas par 100 000 mazāk izmitināšanas vietu nekā pērn. Salīdzinot ar 2016.gadu, tas ir sarukums par 46%».