Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Agnese Zeltiņa atgriežas uz «Dailes» teātra skatuves ar galveno lomu izrādē

Rotu zīmola «Soulstones» īpašniece un aktrise Agnese Zeltiņa (45) uz teātra skatuves 10. oktobrī atgriezīsies ar galveno lomu jaunā režisora Toma Treiņa debijas izrādē «Kam no Vilka kundzes bail?».

Edvarda Olbija attiecību drāma «Kam no Vilka kundzes bail?» stāsta par laulātu pāri Martu un Džordžu, kuri spēlē bīstamas emocionālas spēles. Kad pēc viesībām viņiem uz dzērienu pievienojas otrs precēts pāris, izrādās, ka Martas un Džordža laulība ir uz sabrukuma robežas.

Pazemojošos pārmetumos un agresīvā izsmieklā atklājas viss attiecību rūgtums un pieviltās cerības. Taču nav jau tā, ka otra pāra, Nika un viņa Dārguma, laulībā viss būtu ideāli. Pamazām sagraujot pašu izlolotās ilūzijas un atgriežoties pie sāpīgi neērtās realitātes, viņiem visiem kopā jāpārdzīvo šī «Valpurģu nakts» un eksorcisma rituālā jāizdzen no sevis dziļi slēptie dēmoni.

«Es domāju, skatītājam būtu jābūt ar spēju ātri domāt. Jo katram no varoņiem – īpaši Martai un Džordžam – ir ļoti ātrs domāšanas temps. Tāpēc arī skatītājam būtu jāspēj pieņemt citu formu, ka tas viss nenotiek viesistabā, kāda tā ir mūsu izpratnē, bet ka tā ir viesistaba, kurā var parādīties viss kaut kas: sākot no milzīga cirvja, beidzot ar gigantisku āmuru un lielu zirga figūriņu. Tās lietas, kas tur ir, tās ir Martas un Džordža māja. Tā kā mēs šo izrādi taisām par bērniem, par nākamību, tad būtu ļoti būtiski, ka tu ierodies un redzi, ka šī scenogrāfija apzīmē to, ko viņi abi domā, ka tā būtībā ir viņu iedomu pasaule.

Viņu dēmoni nedzīvo tikai galvā, viņi kļūst arī vizuāli. Noteikti jānāk ar savu sievu vai vīru – jo ar šo darbu, mēs, iespējams, pacelsim demogrāfisko stāvokli valstī,» Treinis pastāstīja kultūras žurnālistam Tomam Treibergam.

Jauniestudējumā «Kam no Vika kundzes bail?» Martas lomā ir Agnese Zeltiņa, Džordža loma uzticēta Ivaram Auziņam, Elīna Avotiņa atveido Dārgumu, bet Andris Bulis izrādē ir Niks.

Izrādes māksliniece ir Pamela Butāne, gaismu mākslinieks – Harijs Zālītis. Lugu no angļu valodas tulkojis Jānis Elsbergs.

Luga «Kas baidās no Virdžīnijas Vulfas?» (1962) saņēmusi Tonija balvu kā gada labākā luga.