Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Tokyo City» paziņo, ka aplokšņu algas vairs nemaksās

Pēc Valsts ieņēmumu dienesta un Finanšu policijas reida, kura pamatā bija LTV žurnālistes – trauku mazgātājas sūdzība par aplokšņu algu maksāšanu, uzņēmuma «Tokyo City» vadība darbiniekiem paziņojusi, ka aplokšņu algas vairs nemaksās, vēsta LTV raidījums «Aizliegtais paņēmiens». Par to vēsta videofragments no «Tokyo City» darbinieku sapulces. Pats uzņēmums oficiālus komentārus joprojām nesniedz. 

«Paliek likmes tādas pašas, vienkārši, to, ko jūs vēl papildus saņēmāt, to jūs saņemsiet uz kartes,» videofragmentā «Tokyo City» Barona ielas filiāles vadītājas Dace Gaspažiņa Korecka skaidro darbiniekiem, norādot, ka «VID mūs ir piespiedis pie sienas.»

Kā jau ziņots, līdz šim vairākus gadus šis uzņēmums daļu algas maksāja aploksnēs, par ko netiek maksāti sociālās apdrošināšanas iemaksas. Tagad, ja uzņēmuma solījums piepildīsies, no solītas oficiālās piemaksas sociālās apdrošināšanas iemaksas tiks segtas.

Tiesa, uzņēmums aizvien neplāno atteikties no sistēmas, ka oficiāli netiek apmaksātas virsstundas (dubultā likme), darbs svētkos (dubultā likme), kā arī darbs naktīs, par kurām jābūt 50% piemaksai, ko visu paredz darba likums. Filiāles direktore darbiniekiem skaidro, ka restorānos nav «svētku stundu» un liek saprast, ka visu šo papildus darbu apmaksās kā prēmijas, kas nozīmētu apiet darba likumdošanu.