Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pēc traģiskā negadījuma Ventspils peldbaseinā pārbauda instruktoru kvalifikācijas atbilstību

Pēc pagājušonedēļ notikušā traģiskā nelaimes gadījuma Ventspils mazajā peldbaseinā, kad peldēšanas apmācības nodarbības laikā gāja bojā četrus gadus vecs zēns, tiek veikts audits visiem olimpiskā centra «Ventspils» piedāvātajiem apmācību pakalpojumiem, pārbaudot instruktoru kvalifikācijas atbilstību.

Tiek izstrādāts arī rīcības plāns drošības uzlabošanai Ūdens piedzīvojumu parka objektos, aģentūru LETA informēja olimpiskā centra mārketinga menedžeris Rolands Gorškovs.

Olimpiskais centrs «Ventspils» pašlaik ir apturējis visas piedāvātās peldēšanas apmācību programmas. Audita laikā tiek pārbaudīta visu olimpiskā centra «Ventspils» instruktoru kvalifikācija, un līdz brīdim, kamēr nebūs pārliecības par piedāvāto pakalpojumu drošību, nekāda veida apmācības olimpiskajā centrā «Ventspils» netiks piedāvātas, skaidroja Gorškovs.

Pēc pirmajiem secinājumiem olimpiskais centrs «Ventspils» drošības nolūkos Ūdens piedzīvojumu parkā plāno piesaistīt papildu instruktorus un uzstādīt video novērošanas kameras.

Traģiskā nelaimes gadījuma izmeklēšanu veic Valsts policija, kas ir ierosinājusi krimināllietu pēc Krimināllikuma 13.nodaļas «Noziedzīgi nodarījumi pret personas veselību». Pašvaldība izveidojusi komisiju, ko vada domes izpilddirektors Aldis Ābele, lai noskaidrotu traģiskā nelaimes gadījuma apstākļus, iespējamos iemeslus un amatpersonu atbildību. Šodien līdz darba dienas beigām komisija pabeigs darbu pie ziņojuma, un pašvaldība drīzumā plāno informēt sabiedrību par tajā paustajiem secinājumiem.

Jau ziņots, ka 4.oktobrī Ventspils Ūdens piedzīvojumu parka mazajā peldbaseinā peldēšanas apmācības nodarbības laikā noslīka četrus gadus vecs zēns. Oficiālu skaidrojumu par nelaimes gadījuma apstākļiem līdz šim nav sniegusi ne Valsts policija, ne baseina vadība vai pašvaldība, norādot uz policijas kompetenci notikušā iemeslu izmeklēšanā un to, ka treneris pēc notikušā ir šoka stāvoklī un nevar pietiekami skaidri izklāstīt notikušo.

Savukārt pēc Latvijas Televīzijas rīcībā esošas neoficiālās informācijas, ko apstiprinājuši vairāki avoti, bojā gājušais zēns nodarbības laikā lūdzis atļauju doties uz tualeti, ko arī saņēmis. Atgriežoties no labierīcībām, zēns, trenerim neredzot, ielēcis baseinā. To, ka baseina dziļajā galā zem ūdens kaut kas atrodas, pēcāk pateikusi cita nodarbības dalībniece, kāda četrus gadus veca meitene.