Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijā atzīmē Starptautisko putras dienu

Latvijā otrdien atzīmēs Starptautisko putras dienu, aģentūru LETA informēja graudaugu pārstrādātājā AS «Rīgas dzirnavnieks».

Uzņēmumā informēja, ka 10. oktobris ir Starptautiskā putras diena, tāpēc jau vairākus gadus oktobris ir pasludināts par Putras mēnesi un tiek svinēts ar dažādām aktivitātēm. Šogad oktobrī Putras diena un Putras mēnesis tiks svinēts ar pasākumiem skolās un citām aktivitātēm.

Tostarp, lai stiprinātu esošās un radītu jaunas putras ēšanas tradīcijas, no 10. līdz 13. oktobrim vairāki restorāni Latvijā pārtaps par «Putras vēstniecībām», kurās bērni kopā ar šefpavāriem un sabiedrībā zināmiem cilvēkiem pagatavos putras ēdienus un cienās restorānu apmeklētājus, kā arī ar dažādām aktivitātēm stāstīs, kāpēc ikdienā ir labi ēst graudaugus. «Putras vēstniecības» šodien notiks restorānā «Terra» no plkst. 12-14, restorānā «Avalon» no plkst.15.30 līdz plkst.17.30.

Savukārt ceturtdien, 12. oktobrī, «Putras vēstniecības» notiks restorānā «Fazenda» no plkst.15.30 līdz plkst.17:30 un restorānā «Ferma» no plkst.12 līdz plkst.14. Piektdien, 13.oktobrī pasākums notiks restorānā «Rocket Bean Roastery» no plkst.15 līdz plkst.17.

Tāpat oktobrī skolās jau piekto gadu notiks «Vislatvijas putras programma», kurā #Auzings čempionātā pieteikušās vairāk nekā 400 izglītības iestādes dažādos Latvijas reģionos. Šogad čempionātā skolēni plāno uzstādīt rekordu ar visvairāk izveidotajām reklāmām Latvijas auzu pārslām, jo šogad «Putras programma» tiek veltīta auzām. Skolās oktobrī notiks arī putras stundas, putras pagatavošanas meistarklases un dažādas citas par graudaugiem izglītojošas aktivitātes.

Programmā skolās iesaistās arī skolu ēdnīcas, kuras «Putras mēneša» laikā cienā bērnus ar veselīgām putrām. Programma skolās notiek divās vecuma grupās - 1.- 4.klasei un 5.- 8.klasei. Programmas laikā skolās viesojas speciālisti, kas skolēnus iepazīstina ar auzu graudu pamatīpašībām un to nepieciešamību iekļaut ikkatra skolēna ēdienkartē.

«Putras programmu» īsteno «Rīgas dzirnavnieks» sadarbībā ar Veselības ministriju, Valsts izglītības satura centru (VISC) un Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC). Programmas mērķis ir popularizēt putras kā mūsdienīgu ēdienu un radīt jaunas putras ēšanas tradīcijas.

Liepājas muzejā informēja, ka par godu putru gatavošanas tradīcijām Latvijā starptautiskās «Putras dienas» akcijā ir iesaistījies Liepājas muzejs. 10. oktobrī plkst.17.30 Liepājas muzejā Kūrmājas pr. 16/18 ekspozīcijā «Dienvidkurzemes ļaudis, dzīve un darbs» notiks vakariņas, kur ēdienu pazinēja, grāmatas «Kulinārais mantojums Lejaskurzemē» autore Velta Cīpa iepazīstinās ar putru veidiem, ļaujot nogaršot trīs kārtu maltīti. Katrs dalībnieks kā dāvanu saņems galdā likto ēdienu receptes.