Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vienojas par mazāk krasu mencu nozvejas apmēra samazinājumu Baltijas jūrā

 Mencu nozvejas apmēri Baltijas jūrā nākamgad salīdzinājumā ar šo gadu tiks samazināti par 8%, nevis par 28%, kā bija plānots iepriekš. Šāda vienošanās panākta Eiropas Savienības (ES) Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sēdē Luksemburgā, telefonintervijā Latvijas Televīzijas raidījumā «Rīta panorāma» informēja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS).

Kā norādīja Dūklavs, sēdē, kurā bijušas plašas diskusijas par mencu nozveju, kolēģiem izdevies pierādīt, ka plānotais samazinājums ir pārāk liels.

Turpretī par reņģu krājumu apjomiem kolēģus nav izdevās pārliecināt, tādēļ nozvejas samazinājums būs 7%, nevis 0%, kā vēlējušies Latvijas pārstāvji. Tiesa gan, ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padome atbalstīja priekšlikumu nodot šo jautājumu vēl izvērtēšanai ekspertiem, līdz ar to, iespējams, samazinājums būs mazāks.

Savukārt brētliņu zvejai paredzēts kāpinājums par 1%.

Kā ziņots, sēdes laikā bija plānots panākt politisko vienošanos par 2018.gada zvejas iespējām Baltijas jūrā, nosakot kopējās pieļaujamās nozvejas kvotas Baltijas jūras vērtīgākajiem un apdraudētākajiem zivju krājumiem.