Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

IeM: Saņemtais papildu finansējums ļaus vairot iedzīvotāju drošības sajūtu

Panāktais papildu finansējums nākamā gada budžetā iekšlietu nozarē vairos iedzīvotāju drošības sajūtu, uzskata Iekšlietu ministrija (IeM).

Galvenās IeM prioritātes, kam panākts papildu finansējums, ir valsts austrumu robežas stiprināšana, pretterorisma un kibernoziegumu apkarošanas spēju stiprināšana un bērnu aizsardzība pret noziedzīgiem nodarījumiem.

Finansējums panākts arī Kinoloģijas centra modernizācijai, infrastruktūras un materiāli tehniskās bāzes uzlabošanai un citiem nozarei būtiskiem pasākumiem. Prioritāšu īstenošanai paredzētā summa 2018.gadam ir 11,35 miljoni eiro.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V) ir gandarīts, ka nākamā gada budžets un panāktais papildu finansējums «ļaus īstenot pasākumus, kas turpinās vairot iedzīvotāju drošības sajūtu un aizsargās Latviju no terorisma draudiem, kontrabandas, nelegālās migrācijas, kibernoziegumiem un ģeopolitiskās situācijas izaicinājumiem».

Lai novērstu robežpārkāpumus un nelikumīgu preču pārvietošanu pāri robežai, 2018. gadā tiks ierīkota un stiprināta Latvijas - Krievijas robežjosla. Līdz gada beigām tiks pabeigta arī žoga izbūve uz Latvijas - Krievijas robežas. Žoga kopējais garums būs 93 kilometri. Nākamajā gadā tiks uzsākti arī Latvijas - Baltkrievijas robežjoslas stiprināšanas pasākumi.

Lai sekmīgi novērstu kibernoziegumus, plānots par 75% palielināt speciālistu skaitu specializētajā struktūrvienībā, nepalielinot kopējo amata vietu skaitu nozarē, kā arī tiks apmācīti 165 kiberdrošības speciālisti.

Savukārt skolēnu izglītošanai par aktuālajiem drošības jautājumiem, lai viņi nekļūtu par noziedznieku upuriem, 2018.gadā tiks apmācīti vairāk nekā 20 000 skolēni un 300 pedagogi. Savukārt, lai mazinātu bērnu emocionālo un psihisko traumēšanu pirmstiesas izmeklēšanas laikā, tiks izveidotas un aprīkotas deviņas īpašas, bērnu vajadzībām atbilstošas telpas.

Jau ziņots, ka Ministru kabinets atbalstīja iesniegšanai Saeimā likumprojektu «Par valsts budžetu 2018.gadam». Kā galvenās Iekšlietu ministrijas prioritātes, kam panākts papildu finansējums, ir valsts austrumu robežas stiprināšana, pretterorisma un kibernoziegumu apkarošanas spēju stiprināšana un bērnu aizsardzība pret noziedzīgiem nodarījumiem.