Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ES ir gatava uzņemt Lukašenko gaidāmajā Austrumu partnerības samitā

Avoti Eiropas Savienībā (ES) ziņo, ka ES pirmo reizi ir gatava uzņemt Baltkrievijas prezidentu Aleksandru Lukašenko nākamajā mēnesī plānotajā Austrumu partnerības samitā.

Avoti «Radio Brīvā Eiropa/Radio Brīvība» atklāja, ka Baltkrievija uzaicināta 24.novembrī piedalīties samitā Briselē. Līdzīgi kā Armēnijai, Azerbaidžānai, Gruzijai, Moldovai un Ukrainai, arī Baltkrievijai nav noteikti nekādi ierobežojumi dalībai šai pasākumā.

Ielūgumi Austrumu partnerības valstīm izsūtīti 6.oktobrī.

Pirms iepriekšējiem četriem Austrumu partnerības samitiem ES lika skaidri saprast, ka Lukašenko tajos nav gaidīts.

Pēdējā šādā samitā, kas 2015. gadā notika Rīgā, Baltkrieviju pārstāvēja ārlietu ministrs.

ES sāka Austrumu partnerības programmu 2009. gadā, lai sekmētu ekonomisko integrāciju un stiprinātu Eiropas vērtības sešās Austrumeiropas un Dienvidkaukāza valstīs.

Lukašenko, kurš Baltkrievijas prezidenta amatu ieņem kopš 1994. gada, 2015. gadā tika pārvēlēts uz piekto termiņu amatā.

ES 2004. gadā noteica sankcijas pret Baltkrieviju saistībā ar divu opozīcijas politiķu, uzņēmēja un žurnālistu pazušanu.

2011. gadā sankcijas tika paplašinātas, taču pagājušā gada februārī ES lielāko daļu sankciju atcēla. Tostarp tika atcelts Lukašenko piemērotais ieceļošanas aizliegums un aktīvu iesaldēšana.

ES skaidroja, ka sankcijas atceltas, jo Baltkrievija atbrīvojusi visus politieslodzītos, un ES vēlas uzlabot savstarpējās attiecības.