Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Spānija nosoda Katalonijas līdera viltīgumu, atliekot reģiona neatkarības pasludināšanu

Spānijas ārlietu ministrs Alfonso Dastiss trešdien nosodījis Katalonijas reģionālās valdības premjerministra Karlesa Pudždemona viltīgo gājienu, atliekot reģiona neatkarības pasludināšanu.

Ministrs brīdināja, ka šāds solis var izraisīt ekonomiskus un sociālus nemierus.

Pudždemons otrdien Katalonijas parlamentā paziņoja, ka Katalonijai ir jāpasludina neatkarība, tomēr šis solis jāatliek, lai sekmētu dialogu ar Madrides valdību.

Dastiss sacīja, ka Pudždemona paziņojums bijusi kārtējā viltība.

«Viņš dara to, ko vienmēr darījis, virzoties pa ceļu, kas novedīs pie situācijām, ko mēs nevēlamies pieredzēt Katalonijā,» sacīja ministrs, ar to domājot ekonomiskas un sociālas nekārtības.

«Tas ir šokējošs veids, kā izturēties pret savu parlamentu,» viņš piebilda.

Spānijas premjerministrs Mariano Rahojs ir ieņēmis stingru nostāju Katalonijas jautājumā, solot darīt visu, kas ir viņa spēkos, lai novērstu Katalonijas atdalīšanos no Spānijas.

Dastiss norādīja, ka «Madride vienmēr sacījusi, ka ir lietas, par kurām iespējams vienoties konstitūcijas ietvaros», bet piebilda, ka neiespējami pieļaut, ka Katalonija lemj visas Spānijas vārdā.

Tikmēr Spānijas vēstnieks Francijā Fernando Karderera izteicies, ka Pudždemona paziņojums ir līdzvērtīgs dumpim.

Komentējot neatkarības pasludināšanas atlikšanu, vēstnieks uzsvēra, ka nav iespējams atlikt kaut ko, kā vispār nav.

«Ar neatkarību ir līdzīgi, kā ar būšanu stāvoklī, vai nu jūs esat stāvoklī vai neesat,» viņš piebilda.

Francija ir paudusi atbalstu Spānijai šajā Katalonijas krīzē. Francijas prezidents Emanuels Makrons otrdien izteicās, ka separātistus daļēji mudinot «ekonomisks savtīgums».