Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Foto: Alpu kalnu kazas ikdiena vairāku tūkstošu metru augstumā

Alpu kalnu kazas dzīvo Eiropā un visbiežāk tās sastopamas kalnos Itālijā un Francijā. Šie ir dzīvnieki, kuri iecienījuši klinšainus un grūti pieejamus reģionus, tāpēc šīs kazas nereti uzturas stāvās klintīs vairāku tūkstošu metru virs jūras līmeņa. 

Alpu kalnu kazām nav bail no augstuma - par to pārliecinājās arī pētnieks un fotogrāfs Stefano Marsi, kurš bija devies uz Itālijas Alpiem, lai sastaptu šos dzīvniekus. Pēc apmēram vienas stundas ilgas pastaigas pa apvidu, kurā nereti sastopamas kalnu kazas, viņam bija iespēja ar dzīvnieku «iepazīties» tuvāk.

«Es nekad nebiju domājis, ka būšu tik tuvu kalnu kazai,» aģentūrai «Rex Features» stāsta fotogrāfiju autors. «Pat tad, kad pietuvojos, viņa atleca atpakaļ tikai dažus metrus līdz saprata, ka neesmu drauds.»

Alpu kalnu kazas nereti kāpelē pa ļoti augstām klintīm, lai barotos ar minerālsāļiem, kas atrodami uz un starp klintīm. Vēl 19. gadsimtā šo dzīvnieku suga tika uzskatīta par izmirstošu, taču kopš 20. gadsimta sākuma tā kļuvusi par neapdraudētu.