Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ādažu militārajā bāzē tapis ASV finansēts autoparks

Piektdien, 13.oktobrī, Ādažu bāzē notiks ASV finansēta autoparka atklāšanas ceremonija, kurā piedalīsies Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš, ASV vēstniece Latvijā Nensija Petita, Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes komandieris pulkvedis Ilmārs Atis Lejiņš un aicinātie viesi, portālu «Apollo» informēja Aizsardzības ministrija.

«Autoparks būtiski palielina Latvijas kā uzņemošās valsts atbalsta spēju, nodrošinot sabiedroto spēku uzņemšanai NATO standartiem atbilstošu autotransporta novietošanas un apkopes infrastruktūru,» norāda ģenerālleitnants L. Kalniņš.

Ādažu bāzes autoparks finansēts Eiropas iedrošināšanas iniciatīvas (ERI) ietvaros, atbilstoši infrastruktūras operacionālajām prasībām un saskaņā ar Ādažu poligona un Ādažu bāzes infrastruktūras attīstības plānu. Eiropas iedrošināšanas iniciatīvas finansējums jau kopš 2014.gada palīdz uzlabot NATO spēku spējas, gatavību un reaģēšanu, galvenokārt finansējot rotācijas spēku klātbūtni alianses austrumu pierobežā, kā arī uzlabojot infrastruktūru vietās, kur notiek karavīru apmācības. Iniciatīva atbalsta ASV rotācijas spēku ikdienas apmācību un treniņus, sekmē resursu ietaupījumu un savietojamību, vienlaikus uzlabojot spēju operatīvi reaģēt uz iespējamo apdraudējumu.

Autoparka būvniecība tika uzsākta 2016.gada 18.oktobrī un būvniecības darbus pārvaldīja NATO atbalsta un iepirkumu aģentūra, noslēdzot būvniecības līgumu ar Latvijas uzņēmumu «SIA Arčers». Kopējā summa, kas no iniciatīvas līdzekļiem piešķirta šī projekta īstenošanai, ir 4,3 miljoni ASV dolāru.

Pēc autoparka svinīgās nodošanas ceremonijas Aizsardzības ministrijai, autoparku izmantos Latvijas Nacionālo bruņoto spēku un Kanādas vadītās kaujas grupas dalībvalstu militārās tehnikas izvietošanai un tehniskajai apkopei.