Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Itālijā sievietei piešķirta slimības lapa, lai rūpētos par slimu suni

Itālija nostiprinājusi savu dzīvniekus mīlošas valsts tēlu pēc tam, kad kādai sievietei tika piešķirta valsts apmaksāta slimības lapa, lai rūpētos par savu neveselo suni, vēsta izdevums «The Telegraph». 

Kāda akadēmiķe no Romas uzvarēja tiesas prāvā pēc tam, kad viņu atbalstīja liela dzīvnieku tiesību organizācija, kas ir viena no lielākajām dzīvnieku tiesību aizsardzības organizācijām Eiropā.

Tiesniesis akceptējis advokātu prasību, ka universitātei jāapmaksā akadēmiķes divu dienu prombūtne saistībā ar «nopietniem ģimenes un personīgiem iemesliem».

Vārdā nenosauktā akadēmiķe no La Sapienza universitātes Romā vinnēja lietu daļēji pateicoties dzīvnieku tiesību likumiem, kas darbojas Itālijā.

Saskaņā ar Itālijas likumiem, cilvēki, kuri pamet dzīvniekus «dziļās ciešanās», var tikt sodīti ar vienu gadu cietumā vai līdz par 10 000 eiro naudas sodu.

Dzīvnieku tiesību aizstāvji norāda, ka šī lieta ir solis pretim tam, lai dzīvnieki, kas netiek turēti peļņas vai darbaspēka vajadzībām, tiktu atzīti par ģimenes locekļiem.