Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgā jaunieši no labām ģimenēm atrok kapus un veic sātaniskus rituālus

Pēdējos divos gados Rīgas kapsētās daudzkārt konstatēts, kas tāds, kas veselam saprātam nav saprotams. Konstatēti aptuveni 30 gadījumu, kad atraktas cilvēku atdusas vietas un no tām pat nozagtas mirušo ķermeņu daļas, vēsta TV3 raidījums «Bez Tabu».

Regulāra kapuvietu atrakšana Rīgā sākusies 2015. gadā. Policija ierosinājusi krimināllietas. Versija – apgāna kapus, lai iegūtu ko vērtīgu. Tajā gadā likumsargi 14 dienas dežūrējuši kapsētās, līdz beidzot nakts melnumā notverti kapu apgānītāji nozieguma vietā.

Kā stāsta toreizējā Rīgas Kurzemes policijas iecirkņa galvenā kriminālpoliciste, redzētais licis asinīm sastingt dzīslās pat pieredzējušākajiem likumsargiem. Darbinieki dzirdējuši, ka notiek saruna par gariem. Cilvēku grupa sēdējusi kapos un kaut ko darījusi ar svecēm.

Kā pēc tam noskaidrojies, konkrētajiem mērķiem bijis vajadzīgs galvaskauss. Noziegumu pastrādājusi četru jauniešu grupa. Tajā ir viena nepilngadīga meitene un grupas līderis 22 gadus vecs puisis ar augstāko izglītību. Vēlāk noskaidrots, ka visi jaunieši nākuši no labām ģimenēm.

Teoloģijas profesors Valdis Tēraudkalns gan pieļauj, ka tā ir prātam neaptverama izklaide nevis ticība, piemēram, sātanam, kā to sauc vecticībnieki, kuru konfesijas pārstāvju atdusas vietas apgānītas un izzagti galvaskausi.

«Pētniecībā lieto arī tādu jēdzienu – jauniešu sātanisms, bet tas nenozīmē, ka tā ir sātanisma praktizēšana. Lielākoties tās ir jauniešu kultūras, kuras ar šādu simbolu un dažādu darbību palīdzību vēlas protestēt. Tas nozīmē piedzīvojumu, tusiņu kapos ar kaut kādu mistikas piegaršu,» uzskata teoloģijas profesors.

Tomēr policijas pārstāve guvusi pārliecību, ka jo īpaši līderis ar visu sirdi un dvēseli ir sātanismā: «Tad, kad mēs sākām runāt, kā līdz tam nonācis, vai viņš netic dievam un atbilde bija – jā. Viņš tic sātanam. Viņš pats griezis sev vēnas un mēģinājis nogaršot. Viņš ļoti interesējas par to tēmu un izmantoja literatūru. Pārsvarā pasūtītas grāmatas no Krievijas.»

Tolaik pierādīta četru kapuvietu apgānīšana un galvaskausu izzagšana. Neviens par nepieskaitāmu nav atzīts. Grupas līderis sodīts ar 80 sabiedriskā darba stundām. Taču kapus atrok aizvien. Pērn bijuši seši, šogad 14 šādi gadījumi.