Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kārtējo reizi konstatēta traucējošā smaka Vecmīlgrāvja apkaimē

Valsts vides dienesta (VVD) Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes (RVP) inspektors piektdienas rītā kārtējo reizi konstatējis traucējošu smaku Vecmīlgrāvī, aģentūrai LETA sacīja VVD sabiedrisko attiecību speciāliste Maruta Bukleviča.

Viņa skaidroja, ka vides inspektors apsekojis tuvumā esošos uzņēmumus, un izrādījies, ka «BLB Baltija termināls» kuģī pārkrauj smagos naftas produktus. Tajā pašā laikā inspektors konstatējis, ka pārkraušanas darbi norit atbilstoši tehnoloģiskajām prasībām.

Lielrīgas RVP uzdevis uzņēmumam pārkraušanas darbu laikā regulāri kontrolēt smaku intensitāti un nepieļaut to izplatīšanos ārpus uzņēmuma teritorijas.

Taujāta par citu termināļu apsekošanu, Bukleviča norādīja, ka dienesta rīcībā pašlaik nav informācijas par nepieciešamību pārbaudīt smakas izcelsmi citos termināļos.

Rīgas Brīvostas pārvalde (RBP) izplatījusi ziņojumu, ka šorīt Ostas policija saņēmusi informāciju par gaisā jūtamu smaku Vecmīlgrāvī. Ostas policijas pārstāvji vietējo teritoriju apsekojuši kopā ar VVD Lielrīgas RVP inspektoriem.

Tāpat RBP paziņojumā minēts, ka gaisa monitoringa mērierīču rezultāti ostas teritorijā neuzrāda paaugstinātu gaistošo organisko savienojumu koncentrāciju gaisā.

Kā ziņots, ostas rajonā Vecmīlgrāvī jau vairākus gadus iedzīvotāji periodiski sūdzas par smakām.

12. septembra vakarā iedzīvotāji ziņoja par Vecmīlgrāvī un tā apkārtnē gaisā izplatījušos nezināmas izcelsmes vielas smaku. VUGD skaidroja, ka laikā no plkst.20 līdz 22 par to saņemti vairāk nekā 400 zvani uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112. Ierodoties notikuma vietā, kopā ar VVD un Ostas policiju tika apsekota teritorija, bet konkrēts smakas izcelsmes avots netika konstatēts.