Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Noteiktas galvenās sabiedrisko mediju satura prioritātes nākamajam gadam

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) apstiprinājusi vadlīnijas sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu 2018. gada sabiedriskā pasūtījuma plānam, aģentūru LETA informēja padomes pārstāvji.

Atbilstoši apstiprinātajām vadlīnijām, sabiedriskie mediji izstrādās sabiedriskā pasūtījuma projektu 2018. gadam, kuru NEPLP apspriedīs kopā ar Sabiedrisko konsultatīvo padomi.

Galvenās noteiktās satura prioritātes, atainojot nacionāli nozīmīgus notikumus 2018.gadā, ir Latvijas valsts simtgade, 13. Saeimas vēlēšanas, kā arī XXIII Ziemas Olimpiskās spēles.

Apstiprinot vadlīnijas sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu 2018. gada sabiedriskā pasūtījuma plāna izstrādei, NEPLP uzsvēra nepieciešamību turpināt darbu pie stratēģiskas sabiedriskā pasūtījuma izstrādes un atskaitīšanās sistēmas ieviešanas.

Saskaņā ar definētajiem sabiedriskā labuma mērķiem, vadlīnijās ir noteikti gan kopīgi uzdevumi «Latvijas Televīzijai», «Latvijas Radio» un vienotajam ziņu portālam «lsm.lv», gan arī katram atsevišķi.

No 2019. gada NEPLP plāno ieviest sabiedriskā pasūtījuma konceptu, kas raksturo sabiedrisko mediju darbības stratēģiju un uzdevumus trīs gadu periodam. Šogad izstrādātais sabiedriskā pasūtījuma ietvars vienlaikus ir arī izmēģinājums šādas sabiedriskā pasūtījuma izstrādes un īstenošanas pieejas tālākā attīstīšanā, norādīja NEPLP locekle Ieva Beitika.