Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Foto: Pie Brīvības pieminekļa top puķu dobe «Ziedošais Simtgades pavasaris»

Trešdien, 18. oktobrī, Rīgas pašvaldības uzņēmuma «Dārzi un parki» darbinieki sāka stādīt puķu sīpolus dobē «Ziedošais Simtgades pavasaris» pie Brīvības pieminekļa. Dobes izveide ir Latvijas simtgadei veltīta iecere, kas taps uzņēmuma SIA «Onava» vadībā, sadarbojoties ar SIA «Rīgas meži» un Rīgas domes Izglītības, Kultūras un sporta departamentu.

Ideja paredz veidot sīpolpuķu dobi 620 kvadrātmetru platībā, kurā tiks iestādīti 94 000 tulpju un muskaru sīpolu.

Brīvības pieminekļa kreisajā pusē 1200 šķirnes «Latvija» rozā tulpes veidos uzrakstu «Es mīlu Latviju», kur vārds «mīlu» būs aizstās ar sirds veida simbolu. Zīmējuma fonu radīs zilas krāsas muskaru «Blue magic» ziedi.

Savukārt pieminekļa labajā pusē viļņosies Latvijas karogs, kuru veidos triumfa grupas tulpes «Pallada» un «White dream» attiecīgi karmīnsarkanā un baltā krāsā.

Tulpju šķirne «Latvija» ir veidota kā Nīderlandes dāvana Latvijai par godu pirmajai Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienībā. Šī zieda augstums ir ap 40 centimetriem un īpaši intensīvi tas zied maija pirmajā pusē.

Ideja par jaunas tulpju šķirnes veidošanu pieder Nīderlandes vēstniekam Latvijā Henkam van den Dūlam, kurš šīs dāvanas izveidi uzticēja pasaulē slavenam Nīderlandes uzņēmumam JUB. Arī dobes projekta autors ir Nīderlandes ainavu arhitekts Jans Guldemonds.

Plānots, ka iestādītie ziedi uzziedēs 2018.gada pavasarī.