Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Iedzīvotāja nakts laikā atrod automašīnas bagāžniekā iespundētu suni

27. oktobrī pulksten 00.15 Rīgas pašvaldības policijas Zemgales pārvaldes darbinieki devās uz izsaukumu Ziepniekkalnā, kur kādas automašīnas bagāžas nodalījumā pamanīts iesprostots suns.

Izsaucēja skaidroja, ka atrodoties nama pagalmā sadzirdējusi suņa smilkstēšanu. Sieviete devusies dzīvnieku meklēt, lai noskaidrotu vai tam kas atgadījies. Suns ieraudzīts stāvēšanai novietotas automašīnas bagāžas nodalījumā. Tas bija iesprostots nelielā būrī bez ūdens. Sieviete pie automašīnas gaidījusi 15 minūtes, taču suņa saimnieku tā arī nav sastapusi, tāpēc par redzēto nolēmusi ziņot Rīgas pašvaldības policijai.

Ierodoties notikuma vietā, izsaucējas sniegtā informācija apstiprinājās. Durvju uzlaušanai izsaukta Valsts policija un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD). 

Pusstundu vēlāk, kad operatīvie dienesti jau grasījās durvis uzlauzt, pie automašīnas pienāca divi vīrieši. Viens no viņiem paskaidroja, ka ir automašīnas īpašnieks. Vīrietis apgalvoja, ka suni esot atstājis uz pusstundu, lai ar draugu ieietu mājoklī un pārģērbtos. Suņa īpašnieks uzrādīja mājdzīvnieka reģistrēšanas un potēšanas dokumentus.

Policisti lūdza suni izlaist no automašīnas, lai to apskatītu. Mājdzīvniekam veterinārārsta palīdzība nebija nepieciešama. Apskatot bagāžas nodalījumu, konstatēts, ka būris ir neatbilstošs suņa lielumam, tāpat tajā netika atrasts trauks ar ūdeni. 

Suņa saimniekam sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par labturības noteikumu neievērošanu. Pēc lietvedības nodrošināšanas vīrietis suni aizveda uz dzīvokli.