Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vislabāk saglabājusies spoku pilsēta ASV - Bodija

Kalifornijas štatā esošā Bodija ir vislabāk saglabājusies spoku pilsēta ASV. 1859. gadā tuvējos Sjerranevadas kalnos tika atrasts zelts, un Bodijā tika izveidota zeltraču apmetnes. Kopš tā laika pagājuši vairāk nekā simt gadi, taču strādnieku mājokļi joprojām ir saglabājušies, vēsta «Caters News».

1876. gadā Bodijā tika atrasta lielāka dzelzs rūda, un tur ieradās vēl vairāk strādnieku. 1979.gadā Bodijā mitinājās apmēram pieci līdz septiņi tūkstoši cilvēku.

20. gadsimta sākumā iedzīvotāji no ciema sāka aizbraukt. 1915. gadā Bodija bija gandrīz pilnībā pamesta. Pēdējie divi iedzīvotāji Bodijā palika līdz 40. gadiem.

Pamesto pilsētu fotogrāfs Metjū Kristofers pēdējā gada laikā vairākkārt devās uz Bodiju, lai naktī fotografētu vecās mājiņas zem zvaigžņotā debesjuma.

«Tā kā tur gandrīz nemaz nav gaismas piesārņojuma, skats ir tiešām brīnišķīgs,» stāsta Kristofers. «Cilvēki, kas to redzējuši, atceras šo skatu līdz mūža beigām.»