Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ungārija uzliek veto NATO-Ukrainas komisijas sēdei

Ungārija uzlikusi veto 6.decembrī paredzētajai NATO-Ukrainas komisijas sēdei ārlietu ministru līmenī, kā iemeslu minot Ukrainas pieņemto likumu par izglītību.

Kā pavēstīja Ungārijas ārlietu ministrs Pēters Sijārto, līdz septembrim Ungārija bija pats aktīvākais Kijevas integrācijas centienu atbalstītājs, taču likumu par izglītību nevar atstāt bez atbildes.

Pēc viņa teiktā, Budapeštas lēmumu neizdosies apiet, jo komisijas sasaukšanai nepieciešama vienbalsīga visu alianses dalībvalstu piekrišana.

NATO-Ukrainas komisija tika izveidota 1997.gadā un tā pārskata sadarbību programmas «Partnerattiecības mieram» ietvaros, kā arī militārajā jomā.

Ungārija jau pagājušajā nedēļā paziņoja, ka tā «bloķēs un boikotēs» visus mēģinājumus tuvināt Ukrainu Eiropas Savienībai (ES), ja vien Kijeva negrozīs jauno izglītības likumu, kas sašaurina iespējas mācīties kādā citā valodā, izņemot ukraiņu.

Ukrainā dzīvo aptuveni 150 000 cilvēku liela ungāru minoritāte un līdz šim pastāvējušas daudzas ungāru skolas.

Taču jaunais Ukrainas izglītības likums paredz, ka galvenajai mācību valodai turpmāk skolās jābūt ukraiņu valodai.