Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lielbritānija sarauj «Breksita» gatavošanu - pieņems darbā vēl 8000 ierēdņu

Lielbritānijas valdība otrdien paziņojusi, ka līdz nākamajam gadam gatavojas pieņemt darbā līdz pat 8000 jaunu ierēdņu, gatavojoties izstāties no Eiropas Savienības (ES), neatkarīgi vai vienošanās par «Breksitu» ar Briseli tiks panākta, vai nē. «Breksita» sarunu nākamā kārta sāksies 8. novembrī.

Kabineta sēdē «Breksita» ministrs Deivids Deiviss kolēģiem norādīja, ka «sagatavošanās darbi pēdējo mēnešu laikā ievērojami paātrinājušies».

Valdības departamenti izstrādā detalizētus plānus aptuveni 300 politikas jomās, kas katrs tiek gatavots dažādu sarunu iznākuma variantiem, kā arī izstāšanās scenārijam bez vienošanās, atreferējot kabineta sēdi, pavēstīja premjerministres Terēzas Mejas pārstāvis.

Plānos tiek iestrādāti detalizēti grafiki gan jaunu darbinieku pieņemšanai un apmācībai, gan datorsistēmu izstrādei, gan nepieciešamo likumprojektu sagatavošanai.

Piemēram, nodokļu iekasēšanas un muitas dienests plāno nākamgad pieņemt darbā trīs līdz piecus tūkstošus jaunu darbinieku, lai sagatavotos brīdim, kad Lielbritānija atstās ES kopīgo tirgu un muitas ūniju.

Jau tagad visās valdības struktūrās izveidoti aptuveni 3000 jaunu štata vietu, tostarp pieņemti darbā 300 juristi.

«Šie plāni pastāvīgi rodas un tiek uzlaboti, lai nodrošinātu maksimālu gatavību «Breksita» pirmajā dienā,» piebilda Mejas pārstāvis.

Jau iepriekš valdība paziņojusi, ka «Breksita» sagatavošanās darbiem, tostarp divu jaunu ministriju izveidošanai, atvēlēti 662 miljoni mārciņu (753 miljoni eiro), norādot, ka nepieciešamības gadījumā tiks piešķirti papildus līdzekļi.

Pirmdien tika publicēts to 58 tautsaimniecības nozaru saraksts, kurās izvērtēta «Breksita» seku ietekme, taču sagatavotos ziņojumus valdība atteikusies publicēt.

Izvērtētās nozares, sākot ar reklāmu un lauksaimniecību un beidzot ar farmāciju, mazumtirdzniecību un tūrismu, veido aptuveni 88% no kopējās Apvienotās Karalistes ekonomikas.

Nākamā «Breksita» sarunu kārta sāksies 8. novembrī Briselē, otrdien paziņojis Lielbritānijas «Breksita» ministrs Deivids Deiviss.

Uzrunājot Lielbritānijas Pārstāvju palātas Eiropas Savienības komiteju, Deiviss sacīja, ka Lielbritānijas un Eiropas Savienības (ES) amatpersonas nākamnedēļ tiksies trešdien un ceturtdien, un piektdien viņam plānotas sarunas ar Eiropas Komisijas (EK) sarunu delegācijas vadītāju Mišelu Barnjē.

Deiviss ļāva noprast, ka pie sarunu kavēšanās vainojama Brisele. «Mēs procesu neaizkavējam,» norādīja Deiviss. «Mēs piedāvājām viņiem nākamās nedēļas sākumu, viņi nevarēja. Tādēļ ir nākamās nedēļas otrā puse,» sacīja Deiviss.

Tā būs «Breksita» sarunu sestā kārta un pirmā kopš šomēnes notikušā ES samita.

Deiviss norādīja, ka Lielbritānija vēlas intensīvākas sarunas.

ES līderi vēl nav apstiprināšanu pāreju «Breksita» sarunās uz tirdzniecības attiecībām starp ES un Londonu pēc Lielbritānijas izstāšanās no bloka, norādot, ka sarunās vēl nav panākts pietiekams progress izstāšanās jautājumos.

Tomēr ES samitā tika nolemts sākt iekšējos sagatavošanās darbus iespējamajam pārejas posmam pēc «Breksita» un nākamajam līgumam ES un Lielbritānijas starpā. Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja ierosinājusi, ka šāds pārejas posms varētu ilgt aptuveni divus gadus.