Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ētikas komisija ierosina lietu par Spolīša rīcību Saeimas debatēs

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija nolēma ierosināt lietu par iespējamu ētikas pārkāpumu saistībā ar deputāta Veiko Spolīša rīcību Saeimas debatēs.

Ar iesniegumu komisijā vērsies nacionālā apvienības «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Raivis Dzintars. Pēc politiķa domām, pagājušajā nedēļā Spolītis parlamenta debašu laikā demonstrēja «aizskarošu un ar Saeimas cieņu nesavietojamu uzvedību». Deputāts skaidro, ka deputāta Kārļa Krēsliņa (VL-TB/LNNK) uzstāšanās laikā Spolītis «izsmēja runātāju un veltīja viņam nepieklājīgu, aizvainojošu žestu - pieliekot pie pieres divus pirkstus».

«Šāds žests, tautā apzīmēts ar vārdiem «šaurā pierīte», tradicionāli tiek lietots nolūkā neverbāli kādu nodēvēt par muļķi. Žests tika adresēts plaša plenārsēdē klātesošo ministru un deputātu lokam. To skaidri redzēju ne tikai es, bet vairāki mani kolēģi, kas sēdēja dažādās zāles vietās,» uzsver deputāts.

Viņš arī piebilst, ka, piemēram, deputāts Artuss Kaimiņš (KPV LV) bija pievērsis tam uzmanību tālākajās debatēs. Tomēr Spolītis tālākajās debatēs nenoliedza savu rīcību, bet, «spriežot pēc reakcijas, drīzāk bija gandarīts ar savu uzvedību».

Dzintars klāsta, ka Krēsliņš kā Nacionālo bruņoto spēku virsnieks, militārais zinātnieks un ģenerālis, debatējot par nākamā gada valsts budžetu, pievērsa uzmanību aizsardzības tēmai. «Katram deputātam ir tiesības uz savu viedokli un katram ir tiesības arī nepiekrist. Bet atšķirīgs viedoklis vai personīgas antipātijas nevar kalpot par pamatu, lai publiski apsaukātu un izņirgātu savu kolēģi, īpaši cienījamāka gadagājuma cilvēku, kura darbs bija veltīts Latvijas armijas un valsts labā,» uzsvērts iesniegumā.

Par to, vai pārkāpts ētikas kodekss, komisija lems kādā no nākamajām sēdēm, iztaujājot Spolīti un Dzintaru.