Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas suņu īpašnieki negrib maksāt nodokļus

Suņu īpašnieki Latvijas laukos nevar, bet Rīgā - nevēlas maksāt mājdzīvnieku turēšanas nodevu.

Kā vēsta laikraksts «Latvijas Avīze», suņu īpašnieki argumentē, ka nekur neesot skaidri izskaidrots, kādam nolūkam šī nauda tiek iekasēta.

Rīgā suņa turēšanas nodeva šajā gadā ir 8,54 eiro, un tā ir jāsamaksā, sunim sasniedzot sešu mēnešu vecumu. No nākamā gada cena kāps - būs jāšķiras no 10 eiro.

Ieņēmumi no suņa turēšanas nodevas iemaksām Rīgas pilsētas pašvaldībā pērn bija 28 tūkstoši, savukārt šī gada desmit mēnešos jau esot iekasēti 78 tūkstoši eiro.

Rīgas domes Mājokļu un vides departamentā skidro, ka nauda tiekot izlietota suņu pastaigas laukumam Eksporta ielā, veterinārārstiem žetonu izsniegšanai un klaiņojošo dzīvnieku kontrolei.

Savukārt Grīziņkalna parkā un Ziedoņdārzā pieejami ar trenažieriem aprīkoti suņu pastaigas laukumi. Lucavsalas aktīvās atpūtas parkā ir nodalīta teritorija pastaigām ar suni. Savukārt Rīgas Austrumu izpilddirekcijas apsaimniekotajā teritorijā Daugavmalas promenādē un Pļavnieku bērzu birzi ierīkotas speciālas urnas suņu ekskrementiem, kā ari atgādinošas informācijas zīmes, ka aiz suņa būtu jāsakopj.