Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Austrumvāciešu sapnis «Trabant» - perfekti atjaunots un atrodas Rīgā

Pēc Otrā pasaules kara sadalītās Vācijas austrumu daļā, Vācijas demokrātiskajā republikā parastam pilsonim nebija daudz iespēju tikt pie personīgā auto.

Bija jāstāv gadiem ilgās rindās un arī tad pie mājas varēja nolikt tikai tādus auto kā, piemēram, Trabant - pavisam nelielu pārvietošanās līdzekli ar metāla rāmi un plastmasas virsbūvi, kuras priekšējā daļā iemontēts divu cilindru divtaktu motors ar 20 zirgspēkiem. Mūsdienās pat zāles pļaujamajām mašīnām mēdz būt vairāk, tomēr ar to pietika, lai cilvēks toreiz justos nosacīti brīvs, un mūsdienās veidotos Trabant pielūdzēju klubi. Bet ir tādi arī individuāli Trabant fani, kā Artūrs Apsītis, kurš, pārvarot vērā ņemamas grūtības, deviņdesmito gadu sākumā vienu Trabant atgādāja uz Latviju un tagad pēc restaurācijas to atkal ir nogādājis Rīgas Motormuzejā. To, ar kādiem sarežģījumiem saskārās automobiļa īpašnieks un kāda ir mašīnas uzbūves specifika, uzzināsi, noskatoties video.