Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krievijas mākslinieku izrādēm Ukrainā būs jāsaņem Kijevas drošībnieku atļauja

Ukrainas prezidents Petro Porošenko otrdien parakstījis likumu, kurā noteikts, ka Krievijas mākslinieki turpmāk Ukrainas teritorijā varēs uzstāties tikai ar Ukrainas Drošības dienesta (UDD) atļauju. Atbilstoša informācija publicēta Ukrainas parlamenta tīmekļa vietnē.

Turpmāk viesizrāžu un vieskoncertu organizētājiem 30 dienas pirms pasākuma norises būs jāpieprasa atļauja UDD.

Gadījumā, ja UDD nebūs ticis informēts, vai arī būs sniegta nepilnīga informācija, tiks piemēroti sodi 50 līdz 100 minimālo algu apmērā (5400 - 12 500 eiro).

Viesizrāžu un vieskoncertu gaitā «nav pieļaujami aicinājumi uz separātisma, komunistiskā vai nacionālsociālistiskā totalitāro režīmu vai to simbolikas propagandu», noteikts likumā.

«Nav pieļaujami tādi viesmākslinieku pasākumi, kuros tiek popularizēta vai propagandēta valsts agresors (Krievija) un tās varas orgāni, ir aizliegts rīkot tādus viesizrāžu pasākumus, kuru dalībnieks ir cilvēks, kas iekļauts draudus nacionālajai drošībai radošo personu sarakstā.»