Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krievija ASV karabāzi Redzikovas ciemā Polijā uzskata par draudu

Krievija notēmēs savas raķetes uz ASV karabāzi Redzikovas ciemā Polijas ziemeļos, kuru Maskava uzskata par draudu, ziņoja Polijas laikraksts «Rzeczpospolita», atsaucoties uz Krievijas militāro ekspertu Igoru Korotčenko.

Laikraksts ziņoja, ka ballistiskās raķetes «Iskander-M» ar apmēram 400 kilometru darbības rādiusu tiks uzstādītas Kaļiņingradas apgabala Čerņahovskas aviobāzē pēc tam, kad ASV bāzē Redzikovā no nākamā gada būs izvietotas ballistisko raķešu aizsardzības sistēmas «Aegis» raķetes «SM-3 Block IIA».

Redzikova atrodas apmēram 300 kilometrus no Čerņahovskas.

«Rzeczpospolita», citējot Polijas ģenerāli – bijušo NATO izlūkošanas vadītāja vietnieku Jaroslavu Stružiku, ziņoja, ka Maskava izmantos ASV raķešu aizsardzības sistēmas klātbūtni Polijā, lai attaisnotu šīs bāzes atrašanos Krievijas raķešu darbības rādiusā.

Stružiks piebilda, ka Maskava 2010.gadā sāka īstenot plānu, lai līdz 2020.gadam visās savās raķešu brigādēs nomainītu raķetes «Točka», kuru darbības rādiuss ir no 50 līdz 120 kilometriem, ar ballistiskajām raķetēm «Iskander».

No 12 šādām brigādēm 10 jau ir aprīkotas ar raķetēm «Iskander», un raķešu nomaiņa vēl jāveic tikai brigādēs Čerņahovskā un Kurskā, ziņoja laikraksts.