Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nodokļu nokavējuma un soda naudas atlaidēm saņemts jau 5481 iesniegums

Kopš 1.oktobrī sākusies pieteikšanās nodokļu atbalsta pasākumam par nokavējuma un soda naudas dzēšanu, samaksājot nodokļu pamatparādu, Valsts ieņēmumu dienestā (VID) saņemts jau 5481 pieteikums, informēja VID. Līdz 9.novembrim pieņemti 3655 lēmumi par nodokļu atbalsta pasākuma piemērošanu par kopējo summu 34 952 761 eiro.

Nodokļu atbalsta pasākumam šobrīd pieteikušās 2544 fiziskās un 2937 juridiskās personas. Lēmums piemērot nodokļu atbalsta pasākumu ir pieņemts 1728 fiziskajām personām par kopējo summu 4 212 051 eiro un 1927 juridiskajām personām par kopējo summu - 30 740 710 eiro. Kopējā summā ietilpst gan pamatparāds, gan nokavējuma un soda nauda.

VID atgādina, ka ikviens, kam izveidojies nodokļu parāds, līdz 2018.gada 2.janvārim var VID pieteikties nodokļu atbalsta pasākumam. Tā ietvaros, samaksājot nodokļu pamatparādu, tiek dzēstas nokavējuma un soda naudas. Atbalsta pasākumam var pieteikties gan privātpersonas, gan komersanti, aizpildot īpaši tam paredzētu iesniegumu. Nodokļu atbalsta pasākums attiecas uz visiem nodokļu veidiem, izņemot nekustamā īpašuma nodokli un solidaritātes nodokli, neatkarīgi no tā, par cik senu laika posmu nodokļu parāds izveidojies.

Juridiskās personas iesniegumu var aizpildīt un nosūtīt VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (sadaļā "Dokumenti - Sagatavot dokumentu "No veidlapas"- Citi - "Iesniegums par pieteikšanos atbalstam nokavējuma naudas un soda naudas dzēšanai"), savukārt fiziskās personas iesniegumu var iesniegt arī: personīgi vēršoties jebkurā VID klientu apkalpošanas centrā; izmantojot drošu elektronisko parakstu, nosūtot uz e-pasta adresi "vid@vid.gov.lv"; sūtot pa pastu uz adresi - Valsts ieņēmumu dienestam, Talejas ielā 1, Rīgā, LV-1978.

Nodokļu maksātāji, kuri vēlas noskaidrot nodokļu pamatparāda, nokavējuma naudas un soda naudas apmēru uz pieteikuma iesniegšanas dienu, to var precizēt VID EDS. Fiziskās personas, kuras nav EDS lietotāji, informāciju par savu nodokļu pamatparāda apmēru var iegūt, sazinoties ar VID speciālistu, kurš norādīts VID nosūtītajā vēstulē.

Atbalsta pamatparādu var sadalīt vienādās daļās, un tas ir maksājams reizi mēnesī. Samaksas termiņš var tikt pagarināts līdz 24 mēnešiem, bet ne ilgāk kā līdz 2019.gada 31.decembrim.

Lēmumu par nodokļu atbalsta pasākuma piemērošanu vai atteikumu to piemērot, VID pieņems 21 dienas laikā no pieteikuma saņemšanas dienas. Minēto lēmumu VID nodokļu maksātājam nosūtīs, izmantojot VID EDS. Tiem, kas nav EDS lietotāji, lēmums tiks nosūtīts vēstulē uz deklarēto vai norādīto dzīves vietas adresi.

VID 21 dienas laikā no dienas, kad atbalsta pamatparāds samaksāts pilnā apmērā, pieņem lēmumu par nokavējuma naudas un soda naudas dzēšanu, ja tāda ir aprēķināta, attiecībā uz atbalsta pamatparādu.