Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Gruzijas premjers veic valdības reorganizāciju

Gruzijas premjerministrs Giorgijs Kvirikašvili pirmdien paziņojis par kabineta reorganizāciju un vairāku ministriju apvienošanu nolūkā mazināt birokrātiju un ietaupīt valsts līdzekļus.

«Pienācis laiks mainīt valdības struktūru, lai izveidotu efektīvāku valsts aparātu, kā arī samazinātu birokrātiju un administratīvās izmaksas,» preses konferencē norādīja Kvirikašvili.

Viņš piebilda, ka ministru skaits tiks samazināts no 18 līdz 14.

Līdzšinējais finanšu ministrs Dmitrijs Kumsišvili kļūs par ekonomikas ministru, aizstājot Giorgiju Gahariju, kas ieņems iekšlietu ministra amatu.

Savukārt līdzšinējais Gruzijas Dzelzceļa vadītājs Mamuka Bahtadze kļūs par finanšu ministru.

Lai īstenotu pārmaiņas kabineta sastāvā, jāatkāpjas visai valdībai un jaunajam kabinetam jāiztur uzticības balsojums parlamentā, kurā dominē Kvirikašvili pārstāvētā partija «Gruzijas Sapnis».

Opozīcija jau sen kritizējusi Kvirikašvili par pārmērīgu birokratizāciju un valsts līdzekļu nelietderīgu izšķiešanu.

«Piedāvātajām izmaiņām nav jēgas, jo nesen pieņemtajā valsts budžetā nav paredzēta administratīvo izmaksu samazināšana,» komentējot premjera paziņojumu, sarunā ar aģentūru AFP atzinis opozīcijā esošās partijas «Eiropeiskā Gruzija» līderis Giga Bokerija.

«Pēdējo piecu gadu laikā Gruzijas birokrātija pieaugusi par aptuveni desmit procentiem, bet valdības izmaksas pastāvīgi aug un sasniegušas trīs procentus no IKP,» piebildis Bokerija.