Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nofilmēts, kā vulkāna lava teju aprij «GoPro» kameru

Havaju salās nofilmēts, kā Kīlauea vulkāna pakājē noliktu «GoPro» kameru apņem karstas lavas straume. Brīnumainā kārtā kamera pārdzīvoja vulkāna izvirdumu, un tās nofilmētie kadri ir apskatāmi.

Lavas temperatūra var sasniegt no 700 līdz 1200 grādiem pēc Celsija. 

Video redzams, kā karstā lava lēni tuvojas kamerai. Kad tā sasniegta, kameras ārpuse uzliesmo.

Gids un kameras īpašnieks Ēriks Storms sacīja, ka esot runājis ar tūristiem, kad sapratis, ka viņa elektroierīcei uzlijusi lava. Vēlāk viņam, ar ģeoloģisko āmuru cērtot vietā, kur kamera stāvēja, izdevās to atgūt. Taču Storms uzskatīja, ka videokamera ir «pilnīgi norakstīta», vēsta «The Independent».

Tomēr, nokasot sakaltušās lavas atlikumus no aparāta, viņš atklāja, ka kamera joprojām ir ieslēgta un darbojas, lai arī objektīvs karstumā bija izkusis.

Storms izņēma no kameras atmiņas karti, un tajā atrada video, kurā bija iemūžināts brīdis, kad videokameru sasniedza karstās lavas straume.

Video noskatījušies jau vairāki miljoni cilvēku, un dažiem radušās aizdomas, ka gids apzināti ziedojis kameru, lai uzņemtu jaunu interneta hītu. «Es nepavisam neesmu bagāts,» portālam «CNet» sacīja Storms. «Kāpēc lai es tīšuprāt riskētu ar 400 dolāru vērtu kameru?»