Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ASV aizsardzības budžeta projektā 100 miljoni dolāru paredzēti Baltijas valstīm

ASV Kongresa Pārstāvju palātas un Senāta bruņoto spēku komitejas pagājušajā nedēļā apstiprinājušas 2018.finanšu gada aizsardzības budžeta projektu, kurā 100 miljoni dolāru paredzēti Baltijas valstu atbalstam, teikts Senāta komitejas tīmekļa vietnē publicētajā dokumentā.

Atbilstoši budžeta projektam Eiropas atturēšanas iniciatīvas (EDI) ietvaros 100 miljoni dolāru atvēlēti, lai «īstenotu vai atbalstītu vienu kopīgu Baltijas valstu programmu, kas uzlabotu to izturētspēju pret Krievijas agresiju un stiprinātu to militārās jaudas Krievijas agresijas atturēšanai».

350 miljoni dolāru paredzēti Ukrainai, arī «aizsardzības letālajai palīdzībai», teikts dokumentā.

Kopumā EDI paredzēti 4,6 miljardi dolāru, lai sniegtu jaunas garantijas NATO sabiedrotajiem, kā arī stiprinātu ASV atturēšanas un aizsardzības struktūras Eiropā.

Dokumenta projektā atbalstīta austākā robeža nacionālās aizsardzības tēriņiem 700 miljardu dolāru apjomā, par 26,1 miljardu pārsniedzot ASV prezidenta Donalda Trampa pieprasīto summu.

Lai likumprojekts stātos spēkā, tas ir jāatbalsta abām Kongresa palātām un jāparaksta prezidentam.