Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atlaižu drudzis! Cilvēku pūļi «Melnās piektdienas» izpārdošanās

ASV un citviet sākusies gada lielākā izpārdošana - tā dēvētā Melnā piektdiena. Kā jau katru gadu, pie veikalu durvīm vēl pirms atvēršanas drūzmējās cilvēku pūļi, bet pēc durvju atvēršanas sākās cīniņi par nocenotiem televizoriem un citām precēm. «Melnās piektdienas» izpārdošanu trakums pamazām sasniedzis arī citas valstis.

«Melnās piektdienas» izpārdošanas tradicionāli tiek rīkotas dienu pēc tam, kad ASV nosvinēta Pateicības diena. Šogad «Melnā piektdiena» ir 24.novembrī.

Tiek uzskatīts, ka dienas apzīmējums radies 50.gados, kad ASV pilsētās arvien vairāk cilvēku pēc aizvadītajiem svētkiem devās izbraucienos ar auto, novedot pie lielāka satiksmes negadījumu skaita tieši šajā pēcsvētku dienā.

Līdz ar e-komercijas uzplaukumu tika iedibināta jauna tradīcija - «Kiberpirmdiena», kas šogad būs 27.novembrī. Tā ir atlaižu diena interneta veikalos, lai gan daudzi tirgotāji atlaides piedāvā, vēl pirms pienākusi «Melnā piektdiena».

«Melnās piektdienas» izpārdošanas notiek ne tikai ASV un Lielbritānijā, bet arī daudzās Eiropas valstīs un citviet pasaulē. Plānots, ka šogad Vācijā abās izpārdošanas dienās uzņēmēji gūs papildu ienākumus 1,7 miljardu eiro apmērā, līdzīgi kā pērn. Sagaidāms, ka Francijā šajā nedēļas nogalē veikalos iztērēs 4,5 miljardus eiro, bet internetā - vēl apmēram 845 miljonus eiro, ziņo «The Local».