Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pētnieki: Ziemassvētku eglītēs mājo ērču un zirnekļu armādas

Nav noliedzams, ka Ziemassvētku eglītes novietošana istabā un izrotāšana ir neatņemama Ziemassvētku tradīcija, tomēr tikai retajam ir nojausma, kas, izņemot krāšņos rotājumus, vēl mājo eglītes zaros.

Bergenas universitātes muzeja pētnieki izdevumam «IB Times» atklājuši, ka Ziemassvētku eglītē dzīvo vidēji 25 000 sīki radījumi, kas nav saskatāmi ar neapbruņotu aci. Utu, ērču, kožu un zirnekļu armādas – lūk, kas kopā ar mirdzošajām eglīšu rotājumu virtenēm bauda ziemas miegu eglītes zaros.

«Kukaiņi ziemas laikā guļ un ilgā miega laikā ir pilnīgi neaktīvi, tomēr, nokļūstot siltumā un gaismā, kukaiņi pamostas un «nospriež», ka sācies pavasaris. Ja novietosiet eglīti uz balta palaga, redzēsiet, ka no tās izkrīt vesela gūzma sīku kukaiņu, tomēr, ja vien jums nav kādas alerģijas, šie kukaiņi problēmas neradīs,» komentēja profesore Bjarte Jordāla (Bjarte Jordal).

Pētījumā arī atklāja, ka lielākā daļa ērču, kas dzīvo eglītē, drīz vien mirst, jo iekštelpās tām pietrūkst barības vielu.

Lai izvairītos no kukaiņu armādām, pētnieki iesaka iegādāties speciāli audzētas vietējās eglītes, jo tajās dzīvo mazāk kukaiņu. Pētnieki arī brīdina, ka nevajadzētu pārāk aizrauties ar eglītes tīrīšanu, jo tas var sabojāt koku.

«Jāsaprot, ka arī augi, ko mēs audzējam podos, ir mājvieta dažādiem kukaiņiem, tāpēc Ziemassvētku eglīte nav nekāds izņēmums un nevajadzētu par to pārāk satraukties,» piebilda Jordāla.